حلول ماه ربیع الاول
1389/02/08 11:33:00
سرویس سیاسی
رئیس مجلس:

نیروی انتظامی بایدبا افراد شروربرخورد کند

**رئیس مجلس تاکید کرد: اگر افرادی بخواهند به حقوق مردم تعدی کنند نیروی انتظامی باید با قدرت با آنها برخورد نماید و مردم این توقع را از شما دارند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت به قم "علی لاریجانی" صبح امروز در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی قم و معاونانش اظهار داشت: نیروی انتظامی در شرایطی که خطری مردم را تهدید می کند به کمک آنها می آید و دوست و همراه آنهاست البته این نکته بسیار مهم است که مردم نیز شما را دوست و همراز خود تلقی کنند و شما باید در ایجاد این فکر کمک نمایید.

رئیس مجلس در ادامه با بیان اینکه نیروی انتظامی سهم گسترده ای از مسائل را دنبال می کند خاطرنشان کرد: ماموریت هایی که نیروی انتظامی بر عهده دارد بسیار متنوع است و نکاتی که مقام معظم رهبری فرمودند نکات پراهمیتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هم چنین فرمایشات مراجع عظام در این شهر برای شما پشتوانه ای است که می توانید در حل مسائل از آن کمک بگیرید.

لاریجانی خطاب به حاضران اظهار داشت: در موضوعات اجتماعی که برای مردم آزاردهنده است شما باید مدافع حقوق ملت باشید.

وی افزود: متاسفانه شاهد هستیم که برخی حوادث ناگوار همانند تجاوز به عنف و سرقت های مسلحانه در کشور رخ می دهد که این چیزی نیست که در تراز جمهوری اسلامی ایران باشد.

رئیس مجلس تاکید کرد: اگر افرادی بخواهند به حقوق مردم تعدی کنند نیروی انتظامی باید با قدرت با آنها برخورد نماید و مردم این توقع را از شما دارند.

وی یادآور شد: نیروی انتظامی باید چشم بینا باشد و همه حوادث را در کشور رصد کند و با افراد شرور به عنوان مدافع حقوق ملت برخورد کند.

اگر در این راستا قوانینی نیز لازم باشد نیروی انتظامی آن را به ما پیشنهاد دهد و مجلس حتما آن را بررسی می کند . البته طرحی نیز در مجلس در این زمینه مطرح است.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات راهنمایی و رانندگی در کشور اظهار داشت: رعایت قوانین رانندگی که امر مهمی برای مدنیت کشور است.

متاسفانه در کشور ما رعایت نمی شود که این نیازمند آموزش است هم چنین نیروی انتظامی با برخورد با متخلفین این رفتارها را اصلاح نماید.

وی افزود: براساس آمار ارائه شده 10 درصد سوانح رانندگی امسال کاهش یافته است و این نشان می دهد که به اطلاع رسانی درست و حضور به موقع نیروی انتظامی این امر محقق شد و این نشاندهنده این است که اصلاح پذیری وجود دارد.

لاریجانی با تاکید بر استفاده از صداوسیما برای آموزش مردم و فرهنگ سازی در زمینه مقررات راهنمایی و رانندگی گفت: اگر به این موضوع بپردازید با علت برخورد کرده اید نه معلول یعنی اگر با روش های آموزشی و فرهنگی ریشه ها را علاج کردید این وقایع درست نخواهد شد.

رئیس مجلس در ادامه افزود: اگر نیروی انتظامی عزم خود را برای این مهم جزم کند بقیه دستگاه ها نیز کمک خواهند کرد.

وی با بیان این که رعایت مقررات، احترام به حقوق ملت است تصریح کرد: باید فهم این مساله را در جامعه آسان کرد. چون باعث می شود کار نیروی انتظامی دقیق تر و کمتر شود.

نماینده قم خاطرنشان کرد: البته برای حل برخی مشکلات فرهنگی باید با همدلی با مردم فضای فرهنگی را تنظیم کرد و این نیازمند ظرایفی است.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: برخی مناطق در استان قم از نظر خدمات با کاستی های جدی مواجه است که نیروی انتظامی باید به هر نحو ممکن طرح ساماندهی متوازنی را برای این مناطق در نظر بگیرد.

بنابراین گزارش در این نشست که صبح امروز در محل دفتر رئیس مجلس در قم برگزار شد سردار مهدی توکلی فرمانده انتظامی قم گزارشی از فعالیت های این نهاد ارائه کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet