هدر موبایل
1389/02/08 11:50:00
سرویس اقتصادی
ابوترابی در جلسه ستاد مسکن مهر استان قزوین درخواست کرد:

اختصاص 60میلیارد ریال برای کمک به مسکن مهر استان

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی از وزیر مسکن و شهر سازی در خواست کرد: با اختصاص ۶۰میلیارد ریال جهت کمک به زیرساخت های مسکن مهر استان قزوین روند اجرای این طرح در این استان را تسریع کند.

 محمد حسن ابوترابی فرد در گفتگو با هفته نامه ولایت قزوین  گفت: مسکن مهر زمینه رشد اقتصادی، توسعه شهرسازی، مدیریت شهری،کاهش تورم و زمینه اشتغال هزاران نفر را فراهم کرده است.

وی در جلسه ستاد مسکن مهر استان قزوین افزود: اگر برای هریک از این واحدها 100متر مربع فضا در نظر گرفته شود بیش از یک صد میلیون متر مربع بنا احداث می شود.

 ابوترابی به تصمیم دولت در راستای اجرای طرح مسکن مهر به منظور تامین مسکن برای اقشار کم درآمد و جوانان اشاره کرد و گفت: با توجه به این تصمیم در حال حاضر بیش از یک میلیون واحد میلیون واحد مسکونی مسکن مهر در کشور در حال احداث بوده که 18هزار واحد  آن سهم استان قزوین است.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی بیان داشت:  استان قزوین از نظر سطح دانش معماری و شهر سازی و فرهنگ غنی اسلامی در سطح بالایی قرار داشته که با استفاده از این دانش در امر ساخت و ساز می توان گام بلندی را به سمت توسعه بر داشت.

 ابوترابی فرد با اشاره به بافت قدیمی و فرسوده  شهر قزوین نیز بیان داشت: شهر قزوین در آستانه یک تحول در ساخت وساز قرار دارد و در صورتی که به این موضوع توجه جدی نشود شکاف جدی بین دو حوزه شهری قدیم و جدید ایجاد خواهد شد.

وی افزود: توجه به بافت فرسوده در شهرهای کشور و معماری اسلامی و ایرانی باید در ساخت و سازها جدی گرفته شود و مجلس از این حرکت که باید توسط وزارت مسکن و شهرسازی دنبال شود حمایت جدی می کند.

وی در پایان به احداث قطار شهری هشتگرد به قزوین به عنوان یک نیاز اساسی منطقه تاکید و خاطر نشان کرد: این طرح نقش مهمی در توسعه منطقه و افزایش رضایت مندی مردم به دنبال خواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet