هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

دولت هنوز گزارش عملکرد برنامه چهارم را ارائه نداده است

سرویس سیاسی
**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: موضع گیری های اصولی در کشور قابل دفاع است؛ اما ما هنوز نتوانستیم طرح جامعی در سیاست خارجی کشورمان برای تنش زدایی با کشورهای دنیا پیاده کنیم.
چهارشنبه 8 اردیبهشت 1389 ساعت 12:07

"حشمت ا... فلاحت پیشه" عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در ارزیابی از عملکرد دولت در اجرای برنامه چهارم توسعه در حوزه های دفاعی، امنیتی، خاطرنشان کرد: متاسفانه گزارش عملکرد برنامه چهارم پیش از ارائه لایحه برنامه پنجم توسعه به مجلس تقدیم نشد و این کار نظارتی مجلس را دچار وقفه کرد.

وی افزود: براساس سند چشم انداز توسعه، جمهوری اسلامی ایران باید ظرف 20 سال قدرت اول منطقه شود و در حوزه سیاست خارجی نیز باید در شرایطی قرار بگیرد که با دنیا تعامل سازنده ای داشته باشد.

فلاحت پیشه عملکرد دولت در حوزه دفاعی را خوب توصیف کرد و اظهار داشت: دولت در این زمینه در چارچوب برنامه چهارم توسعه خوب عمل کرد و ما امروز چه از لحاظ توان نرم افزاری و چه از بعد سخت افزاری پیشرفت های خوبی داشته ایم.

نماینده اسلام آباد غرب گفت: در بحث سیاست خارجی هدف ما براساس سند چشم انداز داشتن تعامل سازنده با دنیا است که با نقص مواجه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: در حوزه سیاست خارجی هر جا که نیازمند ایستادگی و استقامت اصولی بوده است ما خوب عمل کرده ایم ولی در بحث تنش زدایی باید بیشتر کار می شد.

فلاحت پیشه اظهار داشت: عملکرد دولت در اجرای برنامه چهارم توسعه در حوزه امنیت داخلی، عملکرد موفقی بوده است و اگر چه ما در مقاطع مختلف در مرزها درگیری ها و طرح های تروریستی را شاهد بودیم اما عملکرد امنیتی دولت از جمله دستگیری ریگی، عملکرد خوبی بوده است.

وی افزود: معتقدم چون جمهوری اسلامی ایران دشمنان زیادی دارد، هوشیاری ما باید بیشتر شود.

نماینده اسلام آباد غرب با تاکید بر اینکه ما باید امنیت ذهنی را بالا ببریم گفت: به رغم اینکه در بحث امنیت داخلی اقدامات خوبی صورت گرفت؛ اما هنوز انتظارات بیشتری به ویژه در بحث امنیت مرزها وجود دارد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000