حلول ماه ربیع الاول
1389/02/08 13:42:00
سرویس فرهنگی
هدایت خواه: از 25 دستگاه مسئول اجرای طرح

24 دستگاه وظیفه فرهنگ سازی برای حجاب و عفاف دارند

**ستار هدایت خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به اجرای طرح عفاف و حجاب در کشور گفت: اساس این طرح کار فرهنگی است.

وی افزود: در طرح عفاف و حجاب 25 دستگاه فرهنگی و ذی ربط مشترکا عمل می کنند و تکالیفی برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب بر عهده دارند.

هدایت خواه تصریح کرد: یکی از دستگاه هایی که موظف است با مظاهر بی حجابی و حرمت شکنی بویژه با حرکت های سازمان یافته بدحجابی برخورد کند، نیروی انتظامی است.

وی با بیان اینکه وظیفه فرهنگ سازی و فراهم زمینه ها و بسترسازی در این زمینه به عهده 24 دستگاه دیگر است، ادامه داد: عده ای هستند که با برنامه ریزی و حساب و کتاب حریم اخلاقی جامعه را مورد تعرض قرار می دهند و کار فرهنگی و تبلیغی اثر چندانی بر روی آنها ندارد چون اساسا آنها با تعمد این اقدامات را انجام می دهند لذا باید با آنها مقابله قهری صورت گیرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی با تاکید بر اینکه تعداد آنها بسیار کم است، گفت: اما تعداد زیادی از افراد به علت بی توجهی و غفلت یا ناآگاهی حجاب را رعایت نمی کنند که باید کار فرهنگی صورت گیرد تا آنها مورد آگاهی قرار گیرند.

وی افزود: البته ممکن است این افراد با مشاهده اقدامات نیروی انتظامی برای فضاسازی منفی و ایجاد یک جوی که جلوی اجرای طرح را در سطح کشور بگیرد دست به کارهایی بزنند و الا اساس این طرح کار فرهنگی و بسترسازی فرهنگی است.

هدایت خواه خاطرنشان کرد: در موارد نادر هم شاید توسل به اقداما قانونی، قضایی و امنیتی صورت گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet