ایام محرم 1398
1389/02/08 10:53:00
سرویس بین الملل
رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و آذربایجان:

استراتژی ایران گسترش مناسبات با کشورهای همسایه است

**اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و آذربایجان که بنا به دعوت مجلس از آذربایجان در باکو بسر می برند بعدازظهر روز سه شنبه ۷ اردیبهشت با "المار محمد یاراف" وزیر امور خارجه آذربایجان دیدار و گفتگو کردند.

 در این دیدار "سیدکاظم موسوی" رئیس گروه دوستی ایران و آذربایجان با اشاره به جایگاه مهم دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در منطقه اظهار داشت: مشترکات فراوان میان دو کشور و سابقه تاریخی روابط دوجانبه، زمینه های زیادی را برای همکاری ایجاد کرده است.

وی در ادامه اظهار داشت: از اینکه روابط دو کشور توسط روسای جمهوری و مجالس دو کشور حمایت می شود خوشحالیم.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و آذربایجان در ادامه با بیان این که استراتژی جمهوری اسلامی ایران گسترش مناسبات اقتصادی با کشورهای برادر و همسایه است، از گسترش همه جانبه مناسبات برادرانه دو کشور در عرصه های گوناگون ابراز خرسندی کرد و افزود: با توجه به ظرفیت ها و توانایی های وسیع دو کشور در عرصه های انرژی، صنعتی و اقتصادی سطح مبادلات تجاری فیمابین می تواند با یک جهش عظیمی در جهت منافع مشترک همراه باشد.

سیدکاظم موسوی درخصوص بحران قره باغ گفت: سیاست اصولی ما حمایت از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان و حل و فصل مناقشه قره باغ در چارچوب تمامیت ارضی آذربایجان است.

در ادامه این دیدار وزیر امور خارجه آذربایجان از ایران به عنوان کشوری مهم در منطقه و همسایه ای خوب برای آذربایجان نام برد و گفت: سیر پرتحرکی برای تقویت روابط و همکاری های بین دو کشور آغاز شده است و آذربایجان به توسعه مناسبات خود با جمهوری اسلامی ایران اهمیت می دهد. وی همچنین تصریح کرد: جمهوری آذربایجان علاقمند به حل بحران قره باغ از طریق گفتگو و مذاکره است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet