هدر موبایل
1389/02/08 12:07:00
سرویس کمیسیون ها
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه در گفت و گو با خانه ملت:

برنامه پنجم و تفریغ بودجه، مهمترین دستورکار کمیسیون

**سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گقت: بررسی گزارش تفریغ بودجه که از سوی دیوان محاسبات به کمیسیون ارائه خواهد شد در دستور کار آتی کمیسیون برنامه و بودجه قرار خواهد گرفت.

"محمدمهدی مفتح" سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان این که برنامه پنجم توسعه مهمترین مواردی است که در کمیسیون بررسی خواهد شد گفت: کمیسیون برنامه و بودجه در سال 89 علاوه بر آنچه که به صورت طرح و لایحه توسط هیات رئیسه مجلس ارجاع می شود و باید بررسی نماید یکی از مهمترین برنامه هایی که در پیش رو دارد بررسی برنامه پنجم توسعه است.

وی با اشاره به عضویت اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس گفت: کمیسیون برنامه و بودجه به عنوان مهمترین رکن در کمیسیون تلفیق بررسی برنامه پنجم توسعه را پیش رو خواهد داشت.

مفتح با تاکید بر تهیه گزارش نظارتی کمیسیون برنامه و بودجه از بودجه سال جاری گفت: پیش بینی شده که کمیسیون بر بودجه سال جاری نظارت نماید و گزارش آن را تهیه و تقدیم مجلس شورای اسلامی نماید.

وی با بیان اینکه کمیسیون برنامه و بودجه گزارش تفریغ بودجه سال 1387 را در دست بررسی دارد خاطرنشان ساخت: گزارش های تفریغ بودجه سال 1388 نیز که از سوی دیوان محاسبات ارائه خواهد شد، در دستور کار آتی کمیسیون برنامه و بودجه قرار می گیرد.

نماینده رزن با اشاره به دیگر دستور کار کمیسیون در طی سال جاری افزود: بر مبنای نظر هیات رئیسه مجلس کمیسیون های تخصصی دو الی سه مورد مهم را باید پی گیری و بررسی نماید و در صورتی که نیاز به وضع قانون جدید دارد اقدامات لازم صورت گیرد.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به نظارت مجلس گفت: امسال کمیسیون بودجه و دیگر کمیسیون های تخصصی مجلس به امر نظارت به صورت جدی تری خواهند پرداخت.

مفتح گفت: کمیسیون بودجه همانند دیگر کمیسیون های تخصصی مجلس با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال کار و همت مضاعف با وقت بیشتری به صورت کمی و کیفی به بررسی مسائل مهم خواهد پرداخت.

وی همچنین در مورد وضعیت بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه گفت: هیات رئیسه مجلس باید لایحه برنامه پنجم توسعه را به کمیسیون ها ارجاع نماید تا کار بررسی آن آغاز شود، اما کمیسیون برنامه و بودجه بررسی برنامه پنجم توسعه را با حضور دولت و کارشناسان این حوزه طی جلساتی آغاز کرد و براساس تکلیف هیات رئیسه مجلس نیز همایشی علمی را در اوایل خردادماه جهت بررسی برنامه پنجم توسعه پی گیری می کند.

مفتح گفت: صاحب نظران مختلف نظرات خود را در این همایش مطرح خواهند کرد تا بتوان از نتایج آن در جهت بررسی برنامه در همه کمیسیون ها استفاده نمود.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد تغییر ساختار کمیسیون تلفیق گفت: ساختار کمیسیون تلفیق جهت بررسی برنامه پنجم توسعه همان ساختار کمیسیون تلفیق بودجه است.

وی افزود: نمایندگان کمیسیون های تخصصی مجلس که جهت عضویت در کمیسیون تلفیق انتخاب می شوند ممکن است تغییر پیدا کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet