ایام محرم 1398
1389/02/08 14:42:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه خبر داد

همایش برنامه پنجم، اول و دوم خرداد برگزار می‌شود

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از برگزاری همایش برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در روزهای اول و دوم خرداد ماه خبر داد.

"جعفر قادری" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: هدف از برگزاری این همایش، استفاده از دیدگاه‌ها و نقطه نظرات کارشناسان اقتصادی در تدوین برنامه پنجم است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: نتایج همایش برنامه پنجم در انتقال مفاهیم و روشن شدن ابعاد این برنامه به نمایندگان کمک خواهد کرد.

قادری گفت: برگزاری اینگونه همایش‌ها و بهره‌مندی از نقطه نظرات کارشناسان، نمایندگان مجلس را در بررسی طرح‌ها و لوایح و همچنین چاره اندیشی برای حل مشکلات اقتصادی یاری می‌کند.

وی با بیان اینکه 14 محور اصلی در این همایش مورد بررسی قرار خواهد گرفت، خاطرنشان ساخت: نتایج حاصل از بررسی‌های انجام شده در همایش بر روی این 14 محور اصلی، جمع بندی و به مجلس ارائه خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه یادآور شد: البته محورهای دیگری نیز در این همایش مورد بحث و بررسی کارشناسان قرار خواهد گرفت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه همچنین گفت: برای شرکت در این همایش فراخوان عمومی داده شده است تا از اکثریت نظرات کارشناسان اقتصادی بهره مند شویم تا در زمان بررسی برنامه پنجم کار کاربردی از این نتایج استخراج شود.

قادری اظهار داشت: با توجه به آنکه فراخوان شرکت در این همایش عمومی است در صورتی که تعداد مقالات قابل توجه باشد، این همایش در دو یا چند سالن برگزار خواهد شد.

پیشتر اعلام شده بود که همایش برنامه پنجم در روزهای 20 و 21 اردیبهشت ماه برگزار شود ولی به دلیل هم زمانی با برگزاری اجلاس مجالس آسیایی به اول و دوم خرداد ماه موکول شد.

همایش برنامه پنجم توسعه توسط کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با همکاری مرکز پژوهشها برگزار می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet