شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/02/08 15:10:00
سرویس فرهنگی

اگر فرهنگ سازی شود مشکلات بدحجابی در کشور حل خواهد شد

**رضا اکرمی نماینده تهران گفت: اگر در دستگاههای دولتی دانشگاه ها، ادارات و مراکز عمومی فرهنگ حجاب بوجود آید و بسترها و زمینه های آن فراهم شودمشکل بدحجابی در کشور حل خواهد شد.

"رضا اکرمی" نماینده مردم تهران درگفتگو باخبرنگار خانه ملت درخصوص اجرای طرح عفاف و حجاب گفت: مقام معظم رهبری این طرح را در شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 84 پس از تصویب به ریاست جمهوری ابلاغ نمود و رئیس جمهور نیز در همان سال دستور اجرای آن را به دستگاه های اجرایی صادر کرد.

وی افزود: طرح عفاف و حجاب یک جایگاه قانونی دارد و مراحل مختلف خود را گذرانده و برای اجرا به دستگاه ها فرستاده شده است اما در مقام اجرا برخی درصدد اجرای آن برآمدند و برخی نیز تغافل کردند و آن طور که باید و شاید به آن نپرداختند.

اکرمی تصریح کرد: حتی در سال 88 نیز نیروی انتظامی درصدد اجرای طرح عفاف و حجاب برآمد ولی به علت مشکلاتی که در زمان انتخابات پیش آمده بود این اتفاق نیفتاد.

وی با انتقاد از وضعیت نامناسب حجاب در کشور گفت: این وضعیت شایسته جامعه نیست. گاه بی حجابی و گاه بدحجابی دیده می شود مساله حجاب مساله شخصی نیست بلکه اجتماعی است و بازتاب مثبت و منفی حجاب نیز اجتماعی خواهد بود.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: مسئولین نیز درصدد برآمدند همان طرح حجاب و عفاف را پیگیری کرده و اجرای آن را ادامه دهند ولی این تعبیرات جبر و زور در آن وجود ندارد.

وی یادآور شد: ابتدا مساله تذکر و  ارشاد مطرح است و اگر این تذکرات مفید واقع نشد در آن صورت کار قانونی انجام می گیرد و به نظر من این امر هم به نفع فرد و هم به نفع جامعه است.

عضو کمیسیون فرهنگی گفت: اگر با مساله بی حجابی و بدحجابی در جامعه برخورد نشود نهاد خانواده متزلزل می شود و گاه ممکن است حتی به فروپاشی نیز بینجامد.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح خانواده تحکیم بیشتری می یابد، افزود: زنان و دختران ارزش و منزلت بیشتری پیدا می کنند و برای آنان حجاب مصونیت است نه محدودیت.

اکرمی خاطرنشان کرد: حجاب فقط اختصاص به زن ندارد بلکه شامل مرد نیز می شود و وقتی مرد و زن از منزل بیرون می روند باید لباس مناسب جامعه اسلامی بپوشند.

وی گفت: اگر در دستگاههای دولتی دانشگاه ها، ادارات و مراکز عمومی فرهنگ حجاب بوجود آید و بسترها و زمینه های آن فراهم شود و فرهنگ سازی مناسب صورت گیرد مشکلات بدحجابی در کشور حل خواهد شد و دختران و زنان با میل و رغبت خود حجاب را رعایت خواهند کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet