ایام محرم 1398
1389/02/08 15:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

الهیان: لابی رانت‌خواران با برخی مسئولین مانع مبارزه با مفاسد اقتصادی است

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالروز فرمان ۸ ماده‌ رهبر معظم انقلاب پیرامون مبارزه با مفاسد اقتصادی، یکی از موانع تحقق این امر را لابی رانت‌خواران و سوء استفاده آنها از جایگاه برخی مسئولین عنوان کرد.

زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به سالروز صدور فرمان 8 ماده رهبر معظم انقلاب پیرامون مبارزه با مفاسد اقتصادی ابراز تاسف کرد که در طول 9 سال گذشته که از صدور فرمان رهبر انقلاب می‌گذرد هنوز اقدامات قاطع و سیستماتیکی در برخورد و مقابله با مفاسد اقتصادی نشده است.

وی بر همین اساس تاکید کرد که اگر از همان سال‌ها که رهبر معظم انقلاب فرمان 8 ماده‌ای را صادر کردند با مفاسد مالی و اقتصادی مبارزه جدی می‌شد، امروز شاهد وضعیت بهتری در عرصه اقتصادی و رشد آن بودیم.

الهیان متذکر شد: علی‌رقم اینکه در پیام رهبر معظم انقلاب همه ابعاد مبارزه با مفاسد اقتصادی شفاف و قاطع بیان شده است اما هنوز شاهد تحقق این امر به صورت همه جانبه نبوده‌ایم که امیدواریم مسئولین امر به مبارزه قاطع با مفاسد اقتصادی توجه جدی کنند.

وی ادامه داد: مسئولینی که قرار است به امر مبارزه با مفاسد اقتصادی بپردازند قطعا باید خودشان از سلامت اقتصادی و نفس بهره‌مند، باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی مبارزه با دانه درشت‌ها را یکی از محورهای عمده بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی برشمرد و در ادامه خاطرنشان کرد: باید از عناصری که پشت سر برخی از مسئولین و جایگاه‌ها برای سوء استفاده مالی و اقتصادی قرار گرفته‌‌اند، برخورد جدی صورت گیرد و دست آنها از بیت المال قطع شود اگر چه در این زمینه ریاست قوه قضائیه مواضعی را اتخاذ کرده است که امیدواریم این بحث در قوه قضائیه نیز اجرایی شود.

الهیان مجددا تاکید کرد که باید با دانه درشت‌ها، ویژه‌خواران و رانت‌خواران و نیز آقازاده‌ها که مفاسد اقتصادی دارند، برخورد جدی و قاطعی صورت گیرد و هیچ تبعیضی در این راستا صورت نگیرد.

وی در ادامه گفت‌و‌گوی خود با فارس پیرامون اقدامات مجلس در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز اظهار داشت: مجلس به عنوان یکی از قوایی که قوی نظارتی‌اش بسیار بر کارکردش تاثیر دارد باید در این زمینه پیشرو باشد و باید از ابزارهای نظارتی خود و نیز توضیح خواستن از دستگاه‌ها و مسئولین در این زمینه بیشتر و مفید تر استفاده کند ضمن آنکه این قوه کمیسیون اصل 90 را دارد که باید به این موارد رسیدگی کند.

نماینده مردم تهران در خانه ملت با بیان اینکه عزم مسئولین و قوا برای مبارزه با مفاسد اقتصادی جدی است در عین حال گفت که در برهه‌هایی عزم لازم برای مبارزه با مفاسد اقتصادی وجود نداشت اما امروز عزم مسئولین سه قوه در این زمینه جدی است اما باید در این زمینه کار سازمان یافته و سیستمی صورت گیرد.

وی در خاتمه به برخی از موانع تحقق مبارزه با مفاسد اقتصادی از سوی دستگاه‌ها اشاره‌ای کرد و گفت: رایزنی‌ها و لابی برخی رانت‌خواران با شماری از مسئولین و سوء استفاده از جایگاه آنان موجب می‌شود که مبارزه با مفاسد اقتصادی نتیجه مطلوب را به همراه نداشته باشد لذا باید بدون هیچ حاشیه امنی با دانه درشت‌ها و رانت‌خواران در هر جایگاهی برخورد قاطع صورت گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet