هدر اصلی
1389/02/08 16:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

حدادعادل: تجمیع انتخابات کار درستی است

**رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تجمیع انتخابات را کار بسیار درستی خواند و گفت: نخستین قدم برای تجمیع انتخابات در مجلس هفتم برداشته شد و نتیجه خوبی هم گرفتیم.

 

 غلامعلی حدادعادل در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر؛ درباره تجمیع انتخابات و افزایش مدت دوره سوم شوراها گفت: در این خصوص بررسی های مفصلی انجام دادیم و بحث های گوناگونی داشتیم.

وی افزود: نظر بنده این است که اگر مدت شوراها در دوره بعد کوتاه نباشد بهتر است زیرا یک دوره 22 ماهه یا دو ساله نه انگیزه زیادی برای داوطلبان انتخابات دارد و نه برای مردم به منظور شرکت در انتخابات.

حدادعادل گفت: از یک سو معمولا هم یکی، دو سال نخست به کسب تجربه می گذرد و از سوی دیگر فکر می کنیم امسال اگر با همین شعار "همت و کار مضاعف" فضای دور از مجادله ای در کشور ایجاد کنیم، این به سود مردم باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره هفتم تصریح کرد: با توجه به جمیع این جهات، بنده موافق این لایحه ای هستم که هم اکنون در مجلس مطرح شده و کمیسیون شوراها هم به آن رای مثبت داده است.

حدادعادل ابراز امیدواری کرد این لایحه در صحن مجلس هم رای مثبت بیاورد و تصویب شود و وزارت کشور و شوراها هم تکلیف خودشان را بدانند.

وی با بیان اینکه نخستین قدم برای تجمیع انتخابات در مجلس هفتم برداشته شد افزود: اولا بعضی ها نگران و مخالف (تجمیع انتخابات) بودند اما بعد که انجام و انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی را در یک زمان برگزار کردیم و نتیجه خوبی هم گرفتیم، الگویی شد برای اینکه این فکر دنبال شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مجمع هم این بند از سیاست های کلی(انتخابات) را تصویب کرده است، تصریح کرد: تصور می کنم در آینده، شاهد انتخابات تجمیع شده باشیم.

حدادعادل در پاسخ به سوالی درباره مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مطلب ساده ای است؛ حالا اگر نقصی هم داشته باشد یا بعدا کسی تذکر دهد، قابل بررسی است؛ هنوز نهایی و ابلاغ هم نشده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین در پاسخ به این سوال که امسال کدام یک از بخش های فرهنگی کشور نیاز به همت و کار مضاعف دارد افزود: هیچ بخشی استثنا نشده است؛ هر کسی در هر بخش فرهنگی و غیرفرهنگی، خدمتی برای کشور انجام می دهد باید همتش را مضاعف و کارش را هم بیشتر کند.

حدادعادل گفت: در همه بخش ها باید کار شود برای اینکه مجموع این کارهاست که نتیجه خوبی ایجاد می کند.

وی افزود: تصور می کنم از نظر فرهنگی باید سرمایه گذاری خوب همه جانبه ای در امر هویت فرهنگی انجام دهیم.

حدادعادل گفت: باید کاری کنیم تا جوانان ما بدانند که مسلمان و ایرانی بودن یعنی چه و به ایرانی و مسلمان بودن خود افتخار کنند و این باور خود و باور فرهنگ خود اساس همه استقلال هاست.

وی تصریح کرد: باید در زمینه هویت فرهنگی همت و کار مضاعف انجام دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet