حلول ماه ربیع الاول
1389/02/08 17:12:00
سرویس بین الملل

دیدار هیات پارلمانی کشورمان با وزیر مشاور در امورخارجی عمان در مسقط

**یوسف بن علوی وزیر مشاور در امور خارجی عمان در دیدار هیات پارلمانی کشورمان در مسقط با تاکید بر اهمیت و جایگاه ایران در منطقه، گفت: پیام انقلاب اسلامی و ملت ایران در جهت اسلام و منافع مسلمانان است و عمان همواره خواستار تقویت و تحکیم مناسبات برادرانه با جمهوری اسلامی ایران در تمامی زمینه ها است.

به گزارش خانه ملت، وی در این دیدار که پیش از ظهر امروز در مسقط انجام گرفت، با بیان اینکه هرکس پرچم اسلام در دست دارد دچار مشکلات و سختی ها می شود، به فشارهای کنونی علیه ملت ایران اشاره کرد و افزود: قدرت ملت ایران در برخورد با مشکلات یک قدرت تاریخی است و مشکلات کنونی نیز برطرف خواهد شد.

وزیر مشاور در امورخارجی عمان در ادامه به سفر سال گذشته سلطان قابوس به ایران اشاره کرد و گفت: این سفر بسیار موفقیت آمیز بود و پی آمدهایی مثبت فراوانی در مناسبات دو کشور و منطقه داشت.

وی از استقبال بسیار گرم و دوستانه رهبران و مسئولین کشورمان از پادشاه عمان قدردانی کرد.

بن علوی با اشاره به تحولات منطقه، گفتگو و رایزنی میان مسئولین دو کشور را بسیار بااهمیت و یک ضرورت خواند.

وزیر مشاور در امور خارجی عمان همچنین سطح مناسبات سیاسی دو کشور را ممتاز و بسیار خوب دانست و تصریح کرد: باید با همکاری مشترک سطح ارتباطات اقتصادی- تجاری در بین را ارتقاء دهیم.

براساس این گزارش امیدوار رضایی عضو هیات رئیسه و رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- عمان در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با بیان این که امنیت و پیشرفت عمان، امنیت و آرامش ایران است، تاکید کرد: پیام انقلاب اسلامی پیام صلح و دوستی و برادری بویژه با مسلمانان است.

وی افزود: پیشرفت اقتصادی، صنعتی و فناوری ایران در راستای منافع کشورهای منطقه و جهان اسلام است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- عمان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به پاره ای موانع در تقویت همکاری های اقتصادی- تجاری دو کشور، آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای حل این مشکلات و موانع مورد تاکید قرار داد.

وی در ادامه با بیان اینکه کشورهای اسلامی از توان و ظرفیت های فراوانی در عرصه های گوناگونی برخوردارند افزود: تشکیل بازار مشترک اسلامی با پول واحد و قوانین تجاری- بازرگانی واحد، گام مهمی در ارتقاء و تقویت جایگاه جهان اسلام در عرصه تعاملات بین المللی خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet