هدر موبایل
1389/02/08 17:28:00
سرویس فرهنگی
آرین منش به خانه ملت خبر داد:

اعزام هیاتی از مجلس به عراق جهت بررسی مشکلات زائران

**نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از اعزام هیاتی به مرزهای ایران و عراق و همچنین عتبات و عالیات جهت بررسی مشکلات زائران خبر داد.

جواد آرین منش نماینده مشهد در مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مشکلات زائران ایرانی در عتبات عالیات و همچنین مبادی خروجی و ورودی به مرزها، گفت: باتوجه به انعکاس این مشکلات از سوی مردم و همچنین از سوی نمایندگانی که جهت زیارت به عراق سفر می کنند، کمیسیون فرهنگی در چندین نوبت با حضور مسئولان سازمان حج و زیارت و همچنین مسئولان میراث فرهنگی و گردشگری این مشکلات را بررسی کرد که در نهایت قرار شد تا هیاتی از مجلس مرکب از 2 نماینده از کمیسیون فرهنگی و یک نماینده از کمیسیون امنیت ملی به همراه مسئولان سازمان حج همچون زائران عادی به عتبات عالیات سفر کنند.

وی افزود: این سفر که شش روزه خواهد بود جهت بررسی دقیق تر شرایط زائران ایرانی در عراق، نحوه اسکان و اقامت آنها در شهرهای کربلا، نجف و سامرا، شرایط امنیتی زائران در عراق، نحوه حمل و نقل زائران، نحوه ورود و خروج و سایر مسائلی که زائران ایرانی در عراق با آن مواجه هستند، صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه از سوی کمیسیون فرهنگی فاطمه رهبر نماینده تهران و اینجانب و از سوی کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی جویجری نماینده اهواز در این سفر حضور داریم، گفت: پس از پایان سفر گزارشی تهیه خواهیم کرد و جهت رفع مشکلات زائران این گزارش را در کمیسیون فرهنگی مجلس بررسی خواهیم کرد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: این سفر از بعداظهر فردا آغاز خواهند شد و ابتدا از مرزهای خسروی و مهران بازدید خواهیم داشت و سپس همچون دیگران به عتبات عالیات سفر خواهیم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet