ایام محرم 1398
1389/02/08 17:54:00
سرویس کمیسیون ها
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه خبر داد:

بررسی لایحه برنامه پنجم از اواسط خرداد در کمیسیون تلفیق

**سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه گفت: با توجه به اینکه قانون برنامه پنجم باید تا آخرشهریورماه آماده و به دولت برای تنظیم بودجه سال ۹۰ ابلاغ شود، باید بررسی لایحه برنامه پنچم از اواسط خردادماه شروع شود.

محمدمهدی مفتح، در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: رسیدگی به برنامه پنج ساله باید بر مبنای آیین نامه داخلی مجلس صورت گیرد و از زمانی که هیات رییسه رسما آن را بین نمایندگان توزیع کند، بررسی شروع می شود.
وی با تشریح بررسی برنامه در چهارمرحله نمایندگان، کمیسیونهای تخصصی، کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس گفت: پس از تصویب مجلس، برنامه به شورای نگهبان می رود و در نهایت به دولت ابلاغ خواهد شد؛ اما از این نظر که پروسه زمانی تا شهریور ماه طول باید به اتمام برسد، نباید آغاز بررسی از اواسط خردادماه دیرتر باشد.
وی افزود: در واقع هیات رییسه باید به گونه ای برنامه ریزی کند که تا پایان شهریور ماه نظر نهایی شورای نگهبان ارائه و قانون تصویب و به دولت ابلاغ شود تا دولت نیز بتواند براساس این برنامه، لایحه بودجه سال آینده را تنظیم کند.
وی به همایش بررسی لایحه برنامه پنجم که در هفته های آتی برگزار خواهدشد اشاره کرد و گفت: رسیدگی به برنامه پنجم پس از این همایش دو روزه و ارائه نظرات کارشناسی برای مجلس بسیار مفید خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet