خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/08 18:05:00
سرویس بین الملل

دیدار هیات پارلمانی کشورمان با نایب رئیس مجلس الدوله عمان

**امیدوار رضایی و هیات همراه که برای دیداری دوستانه از عمان در این کشور بسر می برد، صبح امروز با عامرالفجری نایب رئیس مجلس الدوله عمان دیدار کرد.

به گزارش خانه ملت، وی در این دیدار روابط جمهوری اسلامی ایران و عمان را ممتاز و همواره رو به رشد خواند و افزود: همکاری نزدیک دو کشور در مسائل گوناگون منطقه و بین المللی و اراده سیاسی رهبران ایران و عمان برای توسعه و گسترش مناسبات برادرانه ، چشم انداز روشنی را فراروی دو ملت قرار داده است.

وی افزود: عمان به عنوان دوست قدیمی و نزدیک جمهوری اسلامی ایران در منطقه از جایگاه ویژه ای در سیاست خارجی ایران برخوردار است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- عمان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر سال گذشته پادشاه عمان به تهران گفت: این سفر مرحله نوینی در همکاری های برادرانه در بین گشود.

رضایی همچنین بر اهمیت تقویت همکاری های پارلمانی در بین تاکید کرد و  افزود: تحکیم پیوندهای پارلمانی دو کشور تسهیل کننده روند گسترش ارتباطات فی مابین در همه زمینه ها است.

براساس این گزارش عامر الفجری نایب رئیس مجلس الدوله عمان نیز در این دیدار سطح مناسبات برادرانه دو کشور را بسیار خوب و بالا خواند و افزود: عمان بر توسعه همه جانبه مناسبات برادرانه با ایران تاکید دارد.

وی با استقبال از سفر هیات ایرانی به عمان ابراز اطمینان کرد گفت و گو و مذاکرات هیات پارلمانی ایران با مقامات عمان نقش اساسی در پیشبرد ارتباطات دو کشور بویژه همکاری های پارلمانی خواهد داشت.

نایب رئیس مجلس الدوله عمان ارتباطات پارلمانی در بین را بسیار مهم خواند و آمادگی مجلس الدوله عمان برای همکاری نزدیک با مجلس شورای اسلامی مورد تاکید قرار داد.

طرفین در این دیدار درخصوص گسترش مراودات پارلمانی انتقال تجارب مجالس دو کشور و همکاری مجالس برای حل پاره­ای مشکلات در جهت تقویت پیوندهای اقتصادی مبارزگانی ایران- عمان بحث و تبادل نظر کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet