حلول ماه ربیع الاول
1389/02/08 18:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی با تأکید بر اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها:

وجود یارانه های گسترده، چالشی بزرگ برای دستیابی به اهداف چشم انداز 20 ساله است

**نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اجرایی شدن قانون هدفمند سازی یارانه ها موجب پویایی و شکوفایی اقتصاد ایران می شود و کشور را به مرزهای توسعه نزدیک می کند، اما وجود یارانه های گسترده چالشی برای رسیدن به اهداف چشم انداز ۲۰ ساله بود.

 یوسف نجفی، نماینده آذربایجان شرقی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به اینکه اقتصاد یارانه ای نمی تواند کشور را به مرزهای توسعه برساند، اظهارداشت:اجرایی شدن قانون هدفمند سازی یارانه ها موجب پویایی و شکوفا شدن اقتصاد ایران می شود و همه کارشناسان و جریان ها و گروه های سیاسی بر این امر توافق دارند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه یارانه های گسترده یکی از چالش های اساسی در مسیر توسعه کشور بود،‌ ادامه داد:در پایان چشم انداز 20 ساله بدنبال آن هستیم که به کشور اول منطقه تبدیل شویم اما یارانه ها مانعی برای رسیدن به این هدف بود که با اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها می توان بر اجرایی شدن اهداف چشم انداز 20 ساله امیدوار بود.

وی، اجرایی شدن قانون هدفمندسازی یارانه ها را عاملی برای اصلاح الگوی مصرف دانست و گفت: با اجرایی شدن این قانون الگوی مصرف شهروندان و واحدهای صنعتی و تولیدی اصلاح می شود که این امر در جلوگیری از تورم نقش مثبتی خواهد داشت.

همچنین،نجفی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی حذف یارانه ها را بطور کامل پیش بینی نکرده است،گفت:اجرای این قانون در دراز مدت است و حتی در مدت پنج سال حذف کامل یارانه ها را نخواهیم داشت بنابراین نباید شهروندان از اجرای این قانون نگران باشند.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet