ایام محرم 1398
1389/02/09 12:11:00
سرویس سیاسی
لاریجانی تاکید کرد

حمایت از بخش کشاورزی در هدفمند کردن یارانه‌ها

**رئیس مجلس شورای اسلامی بر حمایت از بخش کشاورزی در مسیر اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در دومین روز از سفر به حوزه انتخابیه خود صبح روز پنجشنبه در نشستی با مدیران عامل بانکهای کشاورزی و ملی استان قم، اظهار داشت: بیمه محصولات کشاورزی مساله بسیار مهمی است و در برنامه پنج ساله پنجم توسعه نیز باید به این مساله بیش از پیش توجه شود.

وی همچنین با بیان این که بیمه محصولات کشاورزی در نهایت به نفع تولیدکنندگان این بخش می باشد، گفت: باید تبلیغات متناسب و اطلاع رسانی در رسانه ها از جمله رسانه ملی در این خصوص صورت گیرد.

لاریجانی ادامه داد در بررسی هایی که مرکز پژوهش های مجلس نیز در ارتباط با تولیدکنندگان بخش کشاورزی و مشکلات مرتبط با این موضوع داشته است نیز بر توجه ویژه به این بخش تاکید شده است.

لاریجانی با اشاره به نرخ کارمزد بهره بانکی اظهار داشت: یکی از اشکالات اساسی این است که نرخ کارمزد به صورت بخشنامه ای اعلام می شود و این در حالی است که به نظر می رسد نرخ کارمزد بانکی را باید متناسب با شرایط کلیه بازار و مدنظر قرار دادن مختصات علمی آن تعریف کنند.

وی از معوقات بانکی به عنوان یکی از مسائل مهم در بخش ارائه تسهیلات و خدمات به کشاورزان یاد کرد و اظهار داشت: باید بررسی های لازم به منظور ریشه یابی مشکلات در این زمینه صورت گیرد چرا که همه مسائل را نیز نمی توانند از نظر قضایی حل کرد.

این گزارش می افزاید: "حسین صفدری" دبیر شورای هماهنگی بانکهای استان قم نیز در این دیدار به ارائه گزارشی از عملکرد بانکها و به ویژه بانک کشاورزی در این نشست پرداخت.

وی بحث بیمه کشاورزان را به عنوان یکی از مهم ترین فعالیت ها و موضوعاتی عنوان کرد که بانک کشاورزی با آن درگیر است.

وی افزود: بیمه کشاورزی بخش عمده ای از توان ما را متوجه خود کرده و علی رغم توجهی که به این موضوع شده است اما کشاورزان از بیمه کشاورزی استقبال لازم را نکرده اند.

دبیر شورای هماهنگی بانکهای استان قم نداشتن ردیف خاص برای بیمه کشاورزان و نبود تشکیلات خاص از جمله مشکلات بانک کشاورزی در ارائه خدمات به کشاورزان عنوان کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر دو روزه خود به استان قم تا لحظات دیگر با حضور در مرکز فرهنگی جمکران به ایراد سخن در جمع فضلا و طلاب خواهند پرداخت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet