ایام محرم 1398
1389/02/11 08:01:00
سرویس بین الملل
غفوری‌فرد:

شیوخ منطقه به توطئه‌های آمریکا دل نبندند

**حسن غفوری ‌فرد تصریح کرد: در رزمایش اخیر نشان داده شد ایران با تمام قدرت آماده است هر صدای مخالف اقتدار نظام و تمامیت ارضی کشور را در گلو خفه کند.

این عضو هیات‌رییسه مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، ‌هم‌چنین با تاکید بر این که « خلیج فارس» حتی در اسناد بسیار بسیار قدیمی به این نام خوانده شده است،‌ افزود: حضور آمریکا یا هر قدرت دیگری یا مطالبی که بعضا از زبان برخی شیوخ منطقه شنیده می‌شود، کوچک‌ترین تاثیری در عزم ملت ایران در پاسداری از این نام و تمامیت ارضی کشور به وجود نخواهد آورد.

وی با تاکید بر این‌که شیوخ منطقه و آمریکا می‌دانند که ملت ایران هرگز کوچک‌ترین تردیدی در دفاع از اقتدار کشور و تمامیت ارضی به خود راه نخواهد داد، ‌افزود: ملت ایران در جنگ 8 ساله نیز نشان داد با تمام قدرت از وجب به وجب خاک کشور دفاع خواهد کرد.

غفوری فرد جوسازی رسانه‌های بیگانه در راستای ایجاد تنش در منطقه را به نفع حتی شیوخ منطقه نیز ندانست و افزود: به نفع شیوخ منطقه نیست که به توطئه‌های آمریکا دل ببندند و فکر کنند می‌توانند تردید یا تزلزلی در ما به‌وجود آورند.

نماینده مردم تهران با بیان این‌که عزم حفظ تمامیت ارضی کشور در رگ و پوست و خون تک تک ایرانی‌هاست، یادآور شد: تنش‌هایی که بعضا آمریکا ایجاد می‌کند یا از زبان برخی افراد شنیده می‌شود، فقط و فقط تبلیغات علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است. آمریکا چون در موضوع هسته‌ای و تحریم علیه ایران شکست خورده و نتوانسته کشورهای 1+5 را علیه ایران بسیج کند ، دست به این توطئه‌ها می‌زند.

وی تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی باید از نام و جایگاه خلیج فارس و تمامیت ارضی کشورمان در برابر این توطئه‌ها با قدرت دفاع کند و برخورد بسیار قاطعی در قبال آن داشته باشد.

غفوری فرد هم‌چنین گفت: همه مردم ایران در این جهت یکپارچه و یکدل هستند و هیچ ایرانی‌ای در این جهت هیچ تصور یا تقصیری مرتکب نمی‌شود.

وی یادآور شد: حضور آمریکا در منطقه در اراده ملت ایران نه تنها تردید ایجادی نمی‌کند، بلکه موجب تقویت اراده، اقتدار و هوشیاری مردم خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet