حلول ماه ربیع الاول
1389/02/11 08:03:00
سرویس بین الملل
جعفرزاده:

اجازه نمی‌دهیم استکبار بار دیگر در خلیج فارس جان بگیرد

**رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به روز ملی خلیج ‌فارس، استفاده از نام دیگری برای این خلیج را ظلم به تاریخ، فرهنگ و تمدن ایران خواند و گفت: قطعا ملت ایران اجازه نخواهد داد استکبار جهانی بار دیگر در خلیج ‌فارس جان بگیرد.

"سلیمان جعفرزاده" در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: خلیج ‌فارس تا امروز با نام ایرانیان درخشیده و تعلقش به ایران است. روزی سواحل خلیج‌ فارس تحت اداره ایرانیان بوده و بخشی از خاک ما در آن ‌طرف سواحل خلیج‌ فارس از ایران جدا شده، در حالی‌که تعلق آن به تاریخ و فرهنگ کهن ملت ایران است و این امر نشانگر آن است که نه تنها تنگه هرمز از آن ایران است، بلکه نام خلیج ‌فارس به ایران تعلق دارد و استفاده از هر نوع نام دیگری برای آن ظلم در حق تاریخ، تمدن و فرهنگ ایران است.

وی هم‌چنین با اشاره به رزمایش‌های اخیر در سواحل خلیج ‌فارس، افزود: به نظر من هر چند این مانورها اقتدار و عظمت ملت ایران را به نمایش گذاشت، اما حتی اگر برگزار نمی‌شدند کشورهای دنیا به قدرت سیاسی و نظامی ایران واقف بودند و ملت ایران را در هشت سال دفاع مقدس و 30 سال بعد از انقلاب شناخته‌اند و می‌دانند این ملت برای دفاع از آب و خاک و منافعش در داخل مرزها اراده و عزم جدی دارد.

وی تصریح کرد: قطعا و یقینا هر اشتباه و کار غلطی از سوی بیگانگان و یا برخی کشورهای خودفروخته و تحت سیطره استکبار با واکنش ملت ایران مواجه خواهد شد.

نماینده‌ مردم ماکو و چالدران هم‌چنین اظهار کرد: البته این کشورها هیچ نقشی ندارند، بلکه دکوری توخالی هستند که امروز نوکری استکبار را انجام می‌دهند و بعضی مواقع انشای نوشته استکبار را از پشت تریبون قرائت می‌کنند و می‌گویند ما هم هستیم، اما آنها در واقع هیچ نیستند و می‌دانند که امروز بدون ایران هیچ امنیتی در خلیج فارس پایدار نخواهد بود.

جعفرزاده یادآور شد: قطعا ملت ایران اجازه نخواهد داد امروز استکبار جهانی بار دیگر در خلیج فارس جان بگیرد و پایگاه بزند و از این طریق اموال و ثروت مسلمانان را به غارت برد و اقتصاد ورشکسته امریکا و کشورهای غربی را از منابع و اموال کشورهای مسلمان بازسازی کند. این را همه می‌دانند و به آن واقف هستند که اینها برای چه آمده‌اند و بوی چه چیزی آنها را به اینجا کشانده است، اما قطعا به اهدافشان نخواهند رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet