هدر موبایل
1389/02/11 08:16:00
سرویس کمیسیون ها
مرندی:

تنها 13 درصد از اهداف برنامه چهارم در حوزه بهداشت اجرایی شده است

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزارت بهداشت و درمان از لحاظ نحوه اجرای برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نتوانسته نمره قبولی بگیرد.

"علیرضا مرندی" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: براساس صحبت های مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این وزارتخانه تنها 13 درصد از برنامه ها و اهداف برنامه چهارم توسعه در حوزه بهداشت، درمان و سلامت را اجرایی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون بهداشت و درمان 47 سوال را در قالب نامه ای از آقای لنکرانی وزیر بهداشت و درمان آموزش پزشکی درخصوص دلایل عدم اجرای برنامه چهارم توسعه پرسیده شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این که در اواخر دوران وزارت لنکرانی بود، متاسفانه ایشان پاسخ های بسیار بی ربط و کلی گویانه ای به سوال نمایندگان ارائه دادند که به دلیل جابجایی که در دولت نهم و دهم بود شرایط برای پیگیری فراهم نبود.

وزیر سابق بهداشت و درمان، آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در حوزه بهداشت و درمان از لحاظ عدالت محوری، مترقی بودن در وضعیت بسیار خوبی بود و اگر توسط مسئولان وزارت بهداشت درمان اجرایی می شد می توانست تحولی را در این حوزه ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: دغدغه های حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به قدری است که کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نامه ای به رهبر انقلاب نوشتند و ایشان هم در سخنرانی عید نوروز به نکاتی از این نامه اشاره کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دولت و وزارت بهداشت و درمان مجلس باید نسبت به کوتاهی ها و دلایل آن به مجلس توضیح دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet