هدر موبایل
1389/02/11 08:22:00
سرویس اقتصادی
نماینده مینو دشت: در اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها

دولت برای کاهش فشار به قشرهای ضعیف تلاش کند

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی معتقد است که در کوتاه و میان مدت اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها فشار زیادی به مردم وارد خواهد کرد.

"سیدنجیب حسینی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها چه تاثیری بر زندگی کارگران و اقشار ضعیف جامعه خواهد گذاشت، با ارائه سه تقسیم بندی دراز مدت، میان مدت و کوتاه مدت، افزود:اعتقاد دارم در دراز مدت وضع مردم بهتر خواهد شد.

نماینده مردم مینودشت و کلاله همچنین تصریح کرد:با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها در دراز مدت فضای کسب و کار در کشور بهتر خواهد شد.

وی البته لازمه اینکار را گسترش نظام جامع تامین اجتماعی عنوان کرد.

حسینی در عین حال خاطرنشان کرد: با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در کوتاه و میان مدت فشار بیشتری بر قشرکارگر و مردم وارد خواهد شد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که چه مدت این فشار بر قشر کارگر و ضعیف جامعه ادامه خواهد داشت، افزود: حداقل تا دوسال فشار حاصل از هدفمندی یارانه ها بر زندگی مردم تاثیر خواهد گذاشت.

حسینی در پاسخ به این سوال که چه راهکاری را برای کاهش این فشار ها توصیه می کنید، گفت: دولت باید با شناسایی دهک های پایین جامعه یارانه نقدی به آنها اختصاص دهد تا مقداری از فشار وارده حاصل از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها نسبت به قشرهای ضعیف و محروم جامعه کاهش یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet