KHANEH MELLAT

ایام محرم 1398
1389/02/11 09:42:00
سرویس بین الملل
عضو گروه دوست پارلمانی ایران و آذربایجان خبر داد

دعوت از لاریجانی برای سفر به جمهوری آذربایجان

**عضو گروه دوست پارلمانی ایران و آذربایجان از دعوت رئیس مجلس آذربایجان از دکتر علی لاریجانی رئیس قوه مقننه برای سفر به این کشور خبر داد.

"بشیر خالقی" روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: "اکتای اسداف" رئیس مجلس آذربایجان ضمن ابراز خوشحالی از سفر اخیرش به تهران و توسعه همه جانبه روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و دیپلماسی اظهار امیدواری کرد با سفر دکتر علی لاریجانی به باکو روابط دو کشور بیش از پیش تحکیم یابد.

وی خاطرنشان کرد: اعضای هیات دوستی پارلمانی ایران ـ آذربایجان در مدت اقامت 3 روزه در باکو علاوه بر دیدار با رئیس مجلس، با وزیر امور خارجه، نمایندگان عضو گروه دوستی پارلمانی آذربایجان و ایران و کمیته روابط بین المللی مجلس ملی آذربایجان نشستهای مشترک برگزار کردند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در این دیدارها همچنین مسایل مربوط به همکاری های مرزی، گمرکی، در بخش های انرژی، تجارت، اقتصاد و... نیز مورد بحث اعضای گروه دوستی پارلمانی دو کشور ایران و آذربایجان قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان پارلمانی و سیاسی کشور آذربایجان خواستار میانجی گری ایران در مساله قره باغ شدند.

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و آذربایجان گفت: آذربایجان ابراز تمایل خود را برای حل مساله قره باغ با حضور ایران، آذربایجان و ارمنستان در تهران اعلام کردند.

خالقی یادآور شد: هیات دوستی پارلمانی ایران علاوه بر دیدار با مقامات سیاسی و بلندپایه جمهوری آذربایجان طی دیداری از جمهوری خودمختار نخجوان با واصف طالب اف رئیس مجلس ملی این کشور نیز دیدار کرده و درخصوص همکاری های دوجانبه و حل برخی مسائل به گفتگو پرداختند و خواستار نقش آفرینی بیشتر ایران در این خصوص شدند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet