هدر موبایل
1389/02/11 10:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

جامعه توقع دارد که دستگاه دیپلماسی با حساسیت ویژه‌ای با خلیج فارس برخورد کند

**مهدی سنایی با بیان این‌که خلیج‌فارس نماد اقتدار جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: دستگاه دیپلماسی در موارد مختلف، حساسیت خود را در صیانت از نام خلیج‌فارس بروز داده است.

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو باایسنا، با اشاره به اهمیت جایگاه خلیج‌فارس به لحاظ استراتژیک، اظهار داشت: با اشرافی که کشور ما از جهت نظامی و فنی به این شاهراه ارتباطی دارد، به هر شکلی حضور کشور ما تضمین‌کننده امنیت خلیج فارس و منطقه است.

وی افزود: هم‌چنین با توجه به توطئه‌هایی که از جنوب علیه کشور ما برمی‌خیزد و عموما نیز با دخالت مستقیم آمریکا یا با واسطه توسط کشورهای بیگانه صورت می‌گیرد، خلیج فارس برای ما از اهمیت بسزایی برخوردار است.

نماینده نهاوند با بیان این‌که، موضوعاتی در حاشیه خلیج فارس می‌گذرد که برای جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت است، گفت: جمهوری اسلامی ایران و نیروهای نظامی ما با اقتدار کامل در این منطقه حضور دارند که آخرین نمونه آنها به آب انداختن ناوشکن جماران و مانوری بود که اخیرا برگزار شد.

سنایی با اشاره به اهمیت خلیج فارس در هویت ایرانی، خاطرنشان کرد: همان‌گونه که ایران هویت شمالی خود را با خزر پیدا می‌کند، هویت جنوبی خود را نیز با آب‌های آبی خلیج‌فارس پیدا می‌کند.

نماینده نهاوند در خانه ملت با تاکید بر این‌که اسناد و روایات تاریخی در فارسی بودن خلیج‌فارس تردید ندارند، گفت: وزیر خارجه‌ی کشورمان در سمینار اخیر سفرا تاکید کرده است که سفرا باید با حساسیت فوق‌العاده‌ای با جعل نام خلیج‌فارس در محل ماموریت خود برخورد کنند و از تکرار اعتراض نیز دریغ نکنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلسخاطر نشان کرد: افکار عمومی جامعه ما توقع دارد که دستگاه دیپلماسی با حساسیت ویژه‌ای با موضوع نام و جایگاه خلیج فارس برخورد کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet