حلول ماه ربیع الاول
1389/02/11 11:24:29
سرویس صحن
عضو کمیسیون انرژی:

مجلس با جدیت پیگیر اساسنامه شرکت ملی نفت است

**بیان اینکه مجلس با جدیت به دنبال پی گیری وضعیت اساسنامه شرکت ملی نفت است گفت: تا بحال ارائه اساسنامه از سوی دولت به مجلس محقق نشده است.

"جهانبخش امینی" عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه مجلس با جدیت به دنبال پی گیری وضعیت اساسنامه شرکت ملی نفت است گفت: تا بحال ارائه اساسنامه از سوی دولت به مجلس محقق نشده است.

امینی گفت: اساسنامه شرکت ملی نفت از سوی دولت تا بحال به مجلس تقدیم نشده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: ارائه اساسنامه شرکت های ملی نفت، گاز و صنایع پتروشیمی ایران از سوی دولت به مجلس بارها از سوی کمیسیون انرژی مورد توجه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در کمیسیون انرژی کارگروهی برای پیگیری وضعیت اساسنامه شرکت ملی نفت ایران تشکیل شده افزود: چند تن از نمایندگان عضو کمیسیون مامور پیگیری وضعیت اساسنامه شرکت ملی نفت شدند اما تا بحال ارائه اساسنامه از سوی دولت محقق نشده است.

امینی با اشاره به این مطلب که ارائه اساسنامه شرکت ملی نفت قانون است و دولت باید به آن پایبند باشد گفت: معتقدم در صورتی که این قانون 6 ماه هم تمدید شود باز هم تا آن زمان موضوع ارائه اساسنامه تحقق پیدا نمی کرد.

نماینده کرمانشاه خاطرنشان کرد: در صورتی که اساسنامه شرکت ملی نفت تقدیم مجلس شود بررسی عملکرد وزارت نفت برای دیوان محاسبات بهتر خواهد شد و هم بخش نظارتی مجلس کارایی بهتری خواهد داشت.

جهانبخش امینی تاکید کرد: نمی دانم چه موانعی بر سر راه ارائه اساسنامه شرکت ملی نفت از سوی دولت وجود دارد که تا بحال این امر تحقق پیدا نکرده است.

وی با بیان اینکه مجلس با جدیت به دنبال وضعیت اساسنامه شرکت ملی نفت می باشد افزود: کمیسیون انرژی حداقل 7 الی 8 جلسه با حضور مسئولان دولتی درباره وضعیت اساسنامه شرکت ملی نفت تشکیل داده و مقرر شده که این اساسنامه به مجلس تقدیم شود اما همچنان شاهد آن هستیم که چیزی به مجلس ارائه نشده است.

عضو کمیسیون انرژی در خاتمه اظهار امیدواری کرد که این اساسنامه سریع تر به مجلس تقدیم شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet