ایام محرم 1398
1389/02/11 12:00:00
سرویس فرهنگی
علی مطهری:

مهمتر از یادبود مطهری ترویج افکار و آثار ایشان است

**عضو کمیسیون فرهنگی گفت: بزرگداشت شهید مطهری در ایام ۱۲ اردیبهشت کار لازم و تبلیغات برای آن امر ضروری است و حداقل باید سالی یکبار از ایشان یاد و افکار ایشان مطرح شود.

علی مطهری که در آستانه بزرگداشت سالروز شهادت مطهری در گفتگو با خبرنگار خانه ملت افزود: ولی مهمتر آن است که در طول سال افکار و آثار شهید مطهری ترویج شود مثلا از آثار ایشان در کتابهای درسی و دانشگاهی و دبیرستان باید بیشتر استفاده گردد و بررسی اندیشه ها و افکار ایشان به مناسبت های مختلف در طول سال به خوبی صورت گیرد.

نماینده تهران با بیان اینکه شهید مطهری در همه زمینه ها دارای تفکر و ایده بود خاطرنشان کرد: بنابراین با توجه به ترجمه آثار ایشان و ابلاغ پیام انقلاب اسلامی به تمام دنیا باید تلاش مستمری صورت گیرد لذا کارهای تبلیغاتی در ایام سالگرد شهادت وی کار لازمی است.

وی در ارزیابی عملکرد دستگاه های فرهنگی در انتقال اندیشه های شهید مطهری به نسل های بعد از انقلاب اظهار داشت: عملکرد این دستگاه ها در حد مطلوب نبوده است و هنوز به آن نقطه ایده آل نرسیدیم و هنوز جای کار دارد.

مطهری ادامه داد: سازمان هایی مانند جوانان، تبلیغات اسلامی، دفتر تبلیغات اسلامی و... باید توجه بیشتری به محور قرار دادن آثار ایشان کنند و برنامه های ویژه ای مانند مسابقه کتابخوانی آثار شهید مطهری برگزار کنند و یا در مناسبت های مختلف به آثار ایشان توجه ویژه شود.

وی گفت: البته در غرفه کتابهای شهید مطهری در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران هر چند ازدحام جمعیت آنقدر زیاد نبود اما شلوغ ترین غرفه در نمایشگاه بود و این نشان می دهد که آثار ایشان با توجه به ویژگی هایی آن مانند بیان، عدم تعصب و روح علمی که در آن موج می زند همچنان زنده و مورد توجه است و همگان به آن جذب می شوند.

عضو کمیسیون فرهنگی تصریح کرد: لذا دستگاه های فرهنگی مسئولیت های بیشتری دارند و می توانند اقدامات زیادی انجام دهند و آثار شهید مطهری استعداد بسیار زیادی برای کارهای مختلف تبلیغی، هنری و غیره دارد چون ایشان در همه زمینه ها مطلب دارد و موضوعات مورد نیاز زمان ما را مورد تحقیق قرار دادند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet