عید سعید فطر
1389/02/11 14:33:00
سرویس اقتصادی
نماینده آستانه اشرفیه:

بسیاری از واگذاری‌ها بدون توجه به توانمندی‌های افراد انجام می‌شود

**نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی نحوه وگذاری ها در اجرای قانون اصل ۴۴ قانون اساسی را غیرکاشناسی عنوان کرد.

"سیدمهدی صادق" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، ،در پاسخ به سوالی در خصوص ابراز نارضایتی مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران از نحوه واگذاری  برخی واحدهای تولیدی در اجرای اصل 44، گفت:نظرات ایشان کاملا صحت دارد، چرا که تا کنون نحوه واگذاری ها اصلا کارشناسی شده نبود و بسیاری از واگذاری ها بدون توجه به توانمندی های افراد و اهداف آنها واگذار شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد:واگذاری های بدین شکل نه تنها مشکلات واحدهای تولیدی را حل نکرده بلکه باعث افزایش مشکلات آنها نیز شده است.

وی با بیان اینکه هدف واگذاری ها سپردن کار مردم به دست مردم است ، افزود: در واقع هدف این است که مردم به اداره اقصاد کشور ورود پیدا کنند.

صادق با بیان اینکه در دنیا نیز بدین شکل عمل می شود ، خاطرنشان کرد: در این کشورها اداره شرکت های خرد به مردم واگذار می شود تا مردم خودشان عمل کنند و دولت فقط در سرمایه گذاری های کلان مانند نفت  و سرمایه گذاری های پایه ورود پیدا می کند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه همچنین با اعلام اینکه بسیاری از واگذاری ها در زمان خودش انجام نشده به برخی ضعف های واگذاری ها اشاره کرد و افزود:درزمان واگذاری ها افرادی که متقاضی خرید بودند به درستی شناسایی نشده و توانمندی ها و اهداف آنها مورد بررسی قرار نگرفته است که همین امر باعث بوجود آمدن مشکلات زیادی در این واحدهای تولیدی شده است.

وی همچنین اظهارکرد: بعضا برخی واگذاری ها نیز به بخش های شبه دولتی واگذار شده که این واگذاری ها بیشتر برای رفع تکلیف بوده است.

نماینده آستانه اشرقیه در این بخش به واگذاری شرکت الکتریک گیلان به افراد خاص اشاره کرد و افزود:این واگذاری که به منظور رفع مشکلات این شرکت انجام شده بود نه تنها مشکلات این شرکت را حل نکرد بلکه باعث بوجود آمدن مشکلات زیادی در این شرکت شد که از جمله آن می توان به بیکاری 200 تا 300 کارگر این شرکت اشاره کرد که همچنان این مشکلات با وجود ورود نمایندگان و استانداراستان ادامه دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet