هدر اصلی
1389/02/11 15:09:00
سرویس کمیسیون ها
محجوب:

افزایش قیمت اقلام اساسی شکاف بیشتر عدالت را در پی دارد

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر دولت نتواند تمهیدات لازم برای اجرای هدفمند کردن یارانه ها را در کشور فراهم نکند، در اثر شوک ناشی از اجرای این طرح، علاوه بر تعطیلی واحدهای صنعتی، تورم بسیار وحشتناک و سنگینی بر کشور حکمفرما می شود.

"علیرضا محجوب" روز شنبه در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها به دلیل اینکه با افزایش قیمت آب، برق، گاز... از یک سو و افزایش قیمت مواد اولیه همراه است، به طور قطع موجب می شود تا مدیران کارخانه ها با مشکلات متعددی در بخش های اقتصادی مواجه شوند.

وی خاطرنشان کرد: افزایش قیمت آب، برق، گاز و برخی اقلام اساسی در سبد غذایی مردم مانند نان نه تنها در جهت رفع بی عدالتی نیست بلکه موجب شکاف بیشتر عدالت در جامعه خواهد شد.

دبیرکل خانه کارگر تاکید کرد: دولت باید در سال همت مضاعف و کار مضاعف تلاشش در راستای حل مشکلات کارگران باشد نه اینکه بر مشکلات آنان بیفزاید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: دولت نشان داده به دلیل عدم برنامه ریزی و پیش بینی مناسب در برنامه های کلان، طرح هایی که به اجرا درآورده با شکست و بازگشت به مرحله اول توأم بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس تاخیر در پرداخت حقوق کارگران و مشکلات معیشتی، اقتصادی و تورم سنگینی را از جمله مواردی دانست که موجب می شود کارگران در وضعیت معیشتی بسیار سختی قرار گیرند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان اظهار امیدواری کرد: دولت باید قانون هدفمند کردن یارانه ها را به نحوی به اجرا گذارد که تبعات آن افراد ضعیف و متوسط جامعه را کمتر تحت تاثیر قرار دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet