ایام محرم 1398
1389/02/11 15:19:00
سرویس کمیسیون ها
طاهرخانی در جلسه ستاد تامین مسکن استان قزوین تاکید کرد:

ضرورت تامین زیرساختها در پروژه‌های شهرسازی

**نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از شهرهای استان قزوین با مشکل دفع فاضلاب روبه‌رو هستند و نیاز به مطالعه و تخصیص اعتبار است تا مردم از این معضل نجات یابند.

به گزارش هفته نامه ولایت قزوین، امیر طاهرخانی در جلسه ستاد تامین مسکن استان قزوین که در سالن باغستان برگزار شد، اظهار داشت: پیشرفت مسکن مهر در استان قزوین خوب بوده است و در بعضی شهرها نیاز به پیشرفت بیشتری است.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد برای پیشرفت امور، نیاز است برنامه زمان‌بندی قرار داده شود تا هر کدام از پروژه‌های مسکن مهر که مردم منتظر استفاده از آن هستند و یا پروژه‌های در دست مسکن و شهرسازی مانند بیمارستان‌ها پیشرفت خوبی داشته و در موعد مقرر به بهره‌برداری برسند.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مسکن از اولی‌ترین نیازهای بشر است و در کشور ما به دلیل حساسیتی که است، باید به این نیاز ضروری مردم عنایت ویژه شود و عزم ملی می‌خواهد و تا پایان سال نیز وزیر مسکن بیان کرده‌اند که این دغدغه مردم را حذف می‌کنیم که گام بلندی است و ان‌شاءالله تحقق یابد.

وی افزود: در ساخت مسکن کیفیت باید مورد توجه باشد و پیش‌بینی نیازهای واحد مسکونی لازم است زیرا اینها که به بهره‌برداری می‌رسند در نهایت تبدیل به شهرک شده و فقط اینکه واحدها را در اختیار افراد بگذاریم کافی نیست زیرا مشکلاتی را در آینده ایجاد می‌کند.

طاهرخانی عنوان داشت: باید تامین زیرساخت‌ها مانند مسجد، مدرسه، راه، آب، برق و فاضلاب در این پروژه مورد توجه باشد و هم‌اکنون بسیاری از شهرهای ما با مشکل دفع فاضلاب روبه‌رو هستند که نیاز به مطالعه و تخصیص اعتبار دارد تا مردم از این معضل نجات یابند و همه شهرها حتی قزوین با این مشکل مواجه است و چگونگی دفع این فاضلاب به عنوان معضل برای واحدهای مسکونی مطرح است.

وی یادآور شد: پیشرفت مسکن مهر در بعضی شهرها بسیار خوب بوده و انتظار است هم‌اکنون که در ابتدای کار هستیم این پیش‌بینی‌ها صورت گیرد و اهتمام شود و واحدهای به‌روز و با استانداردی ساخته شود.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موضوع دیگر شهرهای کوچک هستند که هم دارای بافت فرسوده و هم متقاضی مسکن مهر هستند و در بعضی شهرها برنامه‌ریزی شده و زمین نیز در نظر گرفته شده ولی کار آغاز نشده است.

وی تاکید کرد: باید فکری در ارتباط با بافت فرسوده شهرهای قدیمی مانند تاکستان شود و دستوری که وزیر برای 300 واحد دادند کفایت نمی‌کند زیرا بخش زیادی متقاضی هستند تا بازسازی و نوسازی کنند از این‌رو لازم است به این موضوع توجه شود تا همزمان با احداث واحدهای جدید، به بافت فرسوده نیز رسیدگی شود و مردم بافت فرسوده را مقاوم‌سازی کرده و استفاده صورت گیرد.

طاهرخانی با اشاره به حل مشکل بیمارستان تاکستان افزود: بیمارستان تاکستان و دیگر بیمارستان‌ها با توجه به اعتبار موجود به نتیجه نمی‌رسند و با این نیاز اعتباری که این بیمارستان‌ها دارند در زمان مقرر تحویل داده نمی‌شود بنابراین لازم است عنایت ویژه صورت گیرد.

در ادامه رئیس سازمان نظام مهندسی استان قزوین بیان داشت: ما به عنوان نیروی فنی و بازوی اجرایی مسکن و شهرسازی در حوزه مسکن مهر کار کردیم و توانستیم به عنوان مشاور فنی عمل کنیم.

علی فرخ‌زاد افزود: در کنترل نقشه‌ها و معرفی ناظران تعهدی کردیم به طوری که در بررسی نقشه‌های سازه معماری، برق و مکانیک گروه‌های سه تا چهار نفری از افراد تحصیلکرده انتخاب کردیم زیرا کار با اهمیت بود.

وی عنوان داشت: از دیگر اقدامات، تشکیل کمیته هفت نفره مشاوران مسکن مهر بود که این کمیته متشکل از نمایندگان استانداری، سازمان مسکن و شهرسازی، اداره تعاون و سازمان نظام مهندسی ساختمان است که حل اختلاف بین کارفرمایان و پیمانکاران، بررسی روند پیشرفت‌های فیزیکی قراردادها و برنامه‌های زمانبندی، پیگیری شروع به کار تعاونی‌هایی که اقدام به انتخاب پیمانکار کردند از جمله فعالیت‌های این کمیته است.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان قزوین با اشاره به اهمیت بومی سازی استفاده از تکنولوژی نوین توضیح داد: ما اعتقاد داریم اگر قرار است صنعتی‌سازی کنیم افراد بومی استان باید دخیل باشند و اگر کار در حوزه مسکن مهر تمام شد، مبلغ این کار بوده و در بقیه استان این کار توسط این افراد انجام شود، بنابراین خواهشمندیم تدبیر لازم در این خصوص اندیشیده شود.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص کیفیت کار، کیفیت مسکن مهر در استان قزوین بهتر از دیگر کارها در استان است و کنترل کیفیت اجرا صورت می‌گیرد و در این راستا استفاده از بتن آماده در تمام مراحل اجرای کار از جمله فونداسیون، سقف‌ها و ستون‌ها، آزمایشات بتنی در تمام مراحل مطابق آیین‌نامه و مقررات ملی ساختمان و آزمایش اجباری آهن‌آلات مصرفی وارداتی صورت می‌گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet