ایام محرم 1398
1389/02/11 16:23:00
سرویس کمیسیون ها
کریمی در گفتگو با خانه ملت:

دولت 50 درصد برنامه چهارم توسعه را نیز اجرایی نکرده است

**نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی فاقد آمار مشخص و دقیق درخصوص ایجاد اشتغال و رفع بیکاری است.

محمدعلی کریمی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: در حالی که برنامه های پنج ساله توسعه که مبین اهداف و برنامه ریزی های کلان یک کشور در ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است و باید از انسجام، برنامه ریزی و چارچوب مشخص برخوردار باشد این موضوع در برنامه پنجم توسعه به نحو تعجب برانگیزی به فراموشی سپرده شده است.

وی خاطرنشان کرد: وجود آمار مشخص، دقیق موجب می شود که وزارتخانه ها، دولت و قوه مجریه  با اجرای برنامه های مشخص و دقیق نسبت به اجرایی شدن آنها اقدام کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه ریزان و کارشناسان برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باید نسبت به رسیدن به اهداف چشم انداز توسعه تلاش خود را مبذول می کردند نه اینکه برنامه ای کلی را به مجلس شورای اسلامی ارائه دهند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: وجود برنامه ای دقیق، مشخص و قابل اجرا موجب می شود که موتور محرکه یک کشور با قدرت و شتاب بیشتری به پیش رود و بتواند موانع را پشت سر گذارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برنامه ای مدرن و پیشرو بود؛ اما دولت نتوانست حتی نیمی از کل برنامه را اجرایی کند.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به طور قطع برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را با دقت نظر بالا مورد توجه قرار می دهند و کاستی های آن را رفع می کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet