حلول ماه ربیع الاول
1389/02/11 16:35:00
سرویس فرهنگی
اکرمی تاکید کرد:

نباید فقط در روز شهادت به یاد استاد مطهری بود

** نماینده مردم تهران در آستانه سالروز شهادت مطهری با بیان اینکه استاد مرد روزهای شهادت و یادبودها نیست بلکه یک اندیشمند و دانشمند است، گفت: سالروز شهادت ایشان با چند مطلب همراه است که قدری ایشان را بزرگ تر و پررنگ تر از روزهای عادی نشان می دهد.

سیدرضا اکرمی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت افزود: یکی انگیزه شهادت شخصیت دانشمند و اندیشمند توسط گروه فرقان کم سواد و بی سلیقه و هتاک و گستاخ است، زیرا آنها استاد را نشناختند و از روی حماقت استاد مطهری را به شهادت رساندند و اگر می دانستند که شهادت ایشان چگونه مشت آنها را باز می کند و استاد را بزرگتر می کند شاید مرتکب چنین جنایت و حماقتی نمی شدند.

اکرمی هشدار دادن به جامعه را نکته دیگر عنوان کرد و افزود: هیچ دلیلی وجود ندارد که با شهادت اینگونه افراد توسط منافقین تمام شده باشد. در طول تاریخ افراد جاهل و نادان داشتیم که با دست خود، خود را رسوا کردند و شاید این ایام تذکر و تنبه بیشتری به جامعه داده شود که نگذارند اینگونه افراد در جامعه رشد کنند و یا موجب چنین جنایاتی شوند.

عضو کمیسیون فرهنگی در ارزیابی عملکرد دستگاه های فرهنگی در انتقال اندیشه های شهید مطهری به نسل های بعد از انقلاب اظهار داشت: اگر کسی اهل پژوهش و تحقیق باشد با مراجعه به کتابها و آثار ایشان می فهمد که ایشان در مسائل مختلف اجتماعی، اعتقادی، کلامی و فلسفی چه اندیشه های ناب، محکم و متقن داشت که در همه زمانی قابل استفاده است.

وی گفت: بنابراین ما باید جامعه را به پژوهش و تحقیق توصیه کنیم و وادار کنیم مانند استاد مطهری متفکر، متعهد باشند و خود را نسبت به فکر، فهم، فقه، فلسفه، کلام، اقتصاد و سیاست جامعه مسئول بدانند.

اکرمی درخصوص رفع کاستی ها در این زمینه نیز خاطرنشان کرد: باید جامعه ای بسازیم که در آن تفاهم، تعامل و تعاون اصل و اساس باشد و همه در فهم، عمل و یاری دادن به یکدیگر در هنگام اجرا و نظارت کمک کنند.

وی افزود: اگر تعاون، تعامل و توازن به وجود بیاید نقص ها کاهش پیدا خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet