ایام محرم 1398
1389/02/11 16:55:00
سرویس اقتصادی
عضو شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44:

واگذاری با دقت و مطالعه کافی انجام نمی‌شود

**عضو شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی نحوه واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی را با مشکلات زیادی عنوان کرد و افزود: واگذاری ها باید با دقت و مطالعه کافی انجام شود.

"جعفر قادری" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به سوالی در خصوص ابراز نارضایتی مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران از نحوه واگذاری برخی واحدها در اجرای اصل 44، گفت: اگر بر واگذاری ها نظارت کافی نشود یا واگذاری ها از طریقی غیر از بورس انجام شود، معمولا خریداران منافع کوتاه مدت خود را در نظر می گیرند و به منافع کارگران توجهی نمی کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه نیازمند کنترل بیشتر بر واگذاری ها هستیم ، اظهار کرد: به همین منظور واگذاری ها باید به صورت تدریجی و با کنترل بیشتر دولت انجام شود تا منجر به بیکاری کارگران نشود.

وی افزود: اگر پس از واگذاری ها در واحد تولیدی مشکلی بوجود آمد، دولت باید از نیروی کار حمایت کند.

قادری با تاکید بر افزایش نقش نظارتی دولت بر واگذاری ها، خاطرنشان کرد: الان واگذاری با دقت و مطالعه کافی انجام نمی شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه دولت به دلیل سرعت واگذاری ها نباید از تعهد خود درقبال بیکاری کارگران شانه خالی کند، افزود:دولت باید بر کار واحدهای واگذار شده نظارت بیشتری کرده تا این واگذاری ها صرفا به منظور رفع مسوولیت و کسب درآمد نباشد.

عضو شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 با اعلام اینکه هر هفته با تشکیل دو جلسه در این شورا برنحوه واگذاری ها در مجلس نظارت می کنیم، اعلام کرد: بیشتر واگذاری ها که مشکل ایجاد کرده اند مربوط به قبل از ابلاغ قانون سیاست های کلی اصل 44 از سوی مجلس مربوط می شود و مشکلات زیادی واحدهای واگذار شده پس از ابلاغ این قانون ندارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet