آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاریجانی در دیدار با هیات امنای بنیاد علمی و فرهنگی استاد شهید مطهری

تاکید رهبری برضرورت استمرار جریان فکری شهید مطهری

سرویس سیاسی
**رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با هیات امنای بنیاد علمی و فرهنگی استاد شهید مطهری گفت: این بنیاد با راهنمایی رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان شکل گرفت که جریان فکری شهید مطهری حرکت داشته باشد.
شنبه 11 اردیبهشت 1389 ساعت 17:52

 به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی لاریجانی در این دیدار افزود: با تصویب شورای انقلاب فرهنگی بنیاد علمی و فرهنگی استاد شهید مطهری تاسیس و هیات امنایی تشکیل شد و براساس آن ساختار این بنیاد شکل گرفت.

لاریجانی با تشریح مشکلات تاسیس و استقرار و تخصیص بودجه برای این بنیاد خاطرنشان کرد: فعالیت گسترده این بنیاد مربوط به حوزه های علمیه است و بخشی نیز در این زمینه در قم تاسیس شد.

وی با اشاره به تشکیل ساختار سخت افزاری و نرم افزاری این بنیاد گفت: این بنیاد درصدد است 10 آثار مطهری را بصورت 4 زبان انگلیسی، عربی، فرانسه و اردو ترجمه کند. همچنین دو کتاب در مورد کلیات فکر شهید مطهری تنظیم کرده است که افرادی که نمی خواهند همه کتابهای ایشان را مطالعه کنند می توانند از این دو کتاب استفاده کنند.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: همچنین کانون های فرهنگی شهید مطهری نیز بوجود خواهد آمد که علاقمندان به آثار شهید مطهری، دانشجویان و معلمان که تحت پوشش آن هستند این آثار برای آنها ارسال خواهد شد.

در این جلسه غلامعلی حداد عادل رئیس کمیسیون فرهنگی، حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش، کامران دانشجو وزیر علوم، رحیم پور ازغندی، رهبر رئیس دانشگاه تهران، خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، نماینده ولی فقیه در دانشگاهها- محمد مطهری و ذوالقدر نیز در این جلسه حضور داشتند که ساختار سازمانی و چارچوب فعالیت و برنامه های سال جاری این بنیاد را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000