ایام محرم 1398
1389/02/11 17:56:00
سرویس بین الملل
آلیا در گفت و گو با خانه ملت خبرداد:

احتمال درخواست اولویت برای طرح قطع رابطه با انگلستان

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه طراحان طرح قطع رابطه با دولت انگلستان بر مطرح شدن این طرح در صحن مجلس اصرار دارند، گفت: این امکان در مجلس وجود دارد که طراحان طرح برای رسیدگی هرچه سریع تر آن در صحن مجلس مطابق آئین نامه تقاضای اولویت کنند.

"فاطمه آلیا" نماینده تهران در مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حضور وزیر خارجه و معاونان وزیر در جلسه روز 30 فروردین امسال در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: در این جلسه یکی از موضوعاتی که مطرح شد طرح قطع رابطه دولت جمهوری اسلامی ایران با دولت انگلستان بود که طراحان این طرح بر مطرح شدن آن در صحن مجلس تاکید داشتند و اعلام کردند که رابطه ما با استعمار پیر باید قطع شود.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد تا وزارتخانه های علوم، ارشاد و اقتصاد و دارایی ارزیابی از سطح رابطه با دولت انگلستان داشته و پیشنهاد کاهش روابط با این دولت را مطرح کنند که هنوز نتیجه مکاتبات مذکور به کمیسیون ارائه نشده است.

عضو فراکسیون اکثریت مجلس افزود: در این جلسه همچنین این بحث مطرح شد که شورای عالی امنیت ملی باید نظر خود را در خصوص قطع رابطه با دولت انگلستان اعلام کند که هنوز این نظر هم به کمیسیون نرسید.

آلیا خاطرنشان کرد: در این جلسه طراحان طرح مذکور تاکید کردند که منتظر جواب مکاتبات سه وزارتخانه و شورای عالی امنیت ملی هستند و این امکان در مجلس وجود دارد که طرح مذکور مطابق ماده 102 آئین نامه داخلی مجلس با تقاضای نمایندگان در اولویت رسیدگی قرار گیرد.

وی افزود: طرح مذکور در دستور کار مجلس است و از دستور خارج نشده و نمایندگان بخصوص طراحان طرح به طور جد پیگیر آن هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet