ایام محرم 1398
1389/02/11 18:44:00
سرویس کمیسیون ها
ثروتی سوال خود از وزیر اقتصاد را تشریح کرد:

دولت به توسعه مناطق کشور توجه نکرده است

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس سوال خود از وزیر اقتصاد و دارایی در خصوص اجرای اصل ۴۸ قانون اساسی را تشریح کرد.

موسی الرضا ثروتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و طراح سوال از وزیر اقتصاد و دارایی خواستار پاسخگویی این وزیر در مورد ضرورت اجرای اصل 48قانون اساسی شد و گفت: از پاسخ شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد و دارایی درخصوص ضرورت اجرای اصل 48 قانون اساسی و بودجه های سنواتی و برنامه چهارم توسعه در زمینه های بانکی، گمرکات، اشتغال و توسعه و سرمایه گذاری خارجی در کمیسیون اقتصاد مجلس قانع نشدم و طی هفته جاری در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح خواهد شد.

ثروتی با بیان اینکه اصل 48 قانون اساسی بر توسعه متوازن مناطق تاکید دارد گفت: هیات دولت باید به رشد یکسان مناطق کشور توجه داشته باشد و اینگونه نباشد که تنها پایتخت مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: چرا باید به گونه ای باشد که تاکید نمایند از تهران 5 میلیون نفر خارج شوند این تاکیدات به این جهت است که همه گونه امکانات سرمایه گذاری و اشتغال در تهران وجود دارد.

نماینده بجنورد تاکید کرد: دولت به توسعه مناطق توجه نکرده است و به این جهت ناگزیر شدم که در این مورد از وزراء سوال داشته باشم و اگر ضرورت داشته باشد از رئیس جمهور سوال خواهم کرد.

ثروتی با بیان اینکه در بودجه های سنواتی هیچگونه عدالتی وجود ندارد، تصریح کرد: مسائلی همچون بانکها، گمرکات، اشتغال توسعه و سرمایه گذاری خارجی، بورس مورد توجه قرار نگرفته است.

عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس افزود: الزامات اجرایی اصل 44 قانون اساسی تاکید دارد که در هر استان باید ستاد سرمایه گذاری تشکیل شود؛ در صورتیکه در برخی استانها ستاد سرمایه گذاری تشکیل نمی شود و سرگردانی سرمایه گذاران در استانها را به همراه دارد و هیچ یک از مسئولان جوابگوی سرمایه گذار نیست.

ثروتی به مشکلات امور بانکی در استانهای کشور اشاره کرد و گفت: باید مسائل بین بانکی استانها را تنظیم نماییم، اکثر منابع بانکی یک استان برابر یک شعبه تهران نمی شود و اینگونه مسائل را وزیر امور اقتصادی باید جوابگو باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بانکها سرویس های مطلوب را در استانها به مردم ارائه نمی کنند.

ثروتی در ادامه با بیان اینکه اشتغال در کشور به صورت ناهماهنگ وجود دارد، گفت: ناهماهنگی در اشتغال کشور عمدتا به بخشهای بانکی و سرمایه گذاری برمی گردد و کسی هم پاسخگو نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه در کشورمان از سرمایه گذاری خارجی حمایت نمی شود، افزود: وجود مشکلات بسیار در بانکها منجر به پشیمانی سرمایه گذار می شود.

ثروتی در خاتمه تصریح کرد که پاسخهای وزیر امور اقتصادی و دارایی کلی بود و به همین جهت از پاسخ شمس الدین حسینی قانع نشده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet