هدر اصلی
1389/02/11 19:29:00
سرویس اقتصادی

جلالیان: بخش خصوصی از روند واگذاری ها رضایت ندارد

**نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که بخش خصوصی از روند واگذاری ها در کشور رضایت ندارد.

عسگر جلالیان در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که آیا از روند واگذاری ها در اجرای اصل 44 قانون اساسی راضی هستید، گفت: متاسفانه آنچنان که توقع می رفت واگذاری ها به بخش خصوص با سرعت و دقت لازم صورت نمی گیرد.

عضو کمیسیون  انرژی مجلس با اعلام اینکه بخش  خصوصی از این روند راضی نیست، افزود: آنها معتقدند  که آنچه دولت به عنوان  اصل 44 عمل می کند در خیلی جاها از این  جیب به آن جیب کردن است و برای رفع تکلیف انجام می شود نه در جهت رفع مشکلات.

وی با تاکید بر واگذاری صحیح واحدهای تولیدی به بخش خصوصی، تصریح کرد: برای اینکه اقتصاد ایران همگام با اقتصاد جهانی شود ما مجبوریم که اقتصاد خصوصی را در کشور رونق بخشیم.

جلالیان وظیفه دولت را در این راستا فقط نظارت به روند فعالیت واحدهای تولیدی واگذار شده عنوان کرد و افزود: دولت باید اجرا را به بخش های خصوصی واگذار کند.

وی با اشاره  به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران که از برخی واگذاری های صورت گرفته ابراز گلایه کرده بودند، این اظهارات را بسیار دقیق عنوان  کرد و خاطرنشان ساخت: ایشان می دانند که چه به دولت ابلاغ کرده اند و تیم هایی که برای نظارت در این حوزه گذاشته اند گزارش دقیقی به ایشان ارائه می دهند.

نماینده مردم دیر و کنگان با تاکید بر افزایش نظارت سیستم های نظارتی بر روند واگذاری ها برای برآوردن منویات رهبری در این حوزه، خاطرنشان کرد: در این  راستا وظیفه مجلس هم این است که حواسش جمع باشد تا هر جا قانون معطل مانده ورود کرده و هر جا احساس  می کند قانون دور زده می شود از طریق ابراز های قانونی مانند سوال و تذکر و هشدار دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet