هدر موبایل
1389/02/11 13:04:00
سرویس اقتصادی

تأمین 50 درصد بنزین وارداتی کشور در پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند

**نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی درخصوص پروژه‌های در دست اقدام این شهرستان اظهار داشت: در سال جاری که قریب به یک ماه از شروع آن می‌گذرد چند کار خوب انجام شده است که از جمله آن می‌توان به کلنگ‌زنی فاز ۲ نیروگاه حرارتی برق شازند اشاره کرد.

احمدی‌بیغش در گفتگو با هفته نامه وقایع استان افزود: نیروگاه برق شازند یک نیروگاه 1300کیلوواتی است که با هزینه‌ای در حدود 650 هزار میلیارد تومان در محل فعلی نیروگاه کلنگ‌زنی آن در روز 29 فروردین‌ماه با حضور وزیر نیرو و استاندار و سایر متولیان انجام شده است.

بیغش خاطرنشان کرد: این پروژه در حدود 4 سال دیگر به بهره‌برداری می‌رسد و در زمان بهره‌برداری پیش‌بینی می‌شود که در حدود نیمی از برق مورد نیاز کشور را تأمین کند و این طرح با پیگیری‌های صورت گرفته به این مرحله رسیده است.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی افزود: در سفر وزیر نیرو به این شهرستان به منظور کلنگ‌زنی نیروگاه حرارتی برق شازند، ‌وزیر نیرو و متولیان از سد کمال‌صالح شازند نیز بازدید کردند.

وی تصریح کرد: کار اجرایی این سد حدود 5 تا 6 سال قبل آغاز شده بود و تا یک سال پیش نیز به کندی پیش می‌رفت اما با اقدامات و پیگیری‌های انجام شده،‌ مقداری بودجه برای این پروژه تأمین شد تا با سرعت بیشتری پیگیری شود.

احمدی‌بیغش اظهار داشت: این سد در تاریخ 15/12/88 آبگیری شد و امیدواریم که این سد نهایتاً در خردادماه سال جاری به بهره‌برداری برسد.

به گفته این نماینده مجلس با بهره‌برداری از این سد، آب آشامیدنی مرکز استان نیز تأمین می‌شود اما قبل از اینکه این آب به مرکز استان برسد با توجه به اینکه شهرستان شازند خشک‌ترین بخش استان مرکزی است بناست ابتدا آب کلیه روستاهای شازند و شازند را تأمین و سپس به مرکز برسد.

احمدی‌بیغش تأکید کرد اختصاص پروژه‌ای با هزینه‌ای حدود 650 هزار میلیارد تومان،‌ پروژه‌ای بزرگ و قابل توجه است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: در سال 88 با پیگیری صورت‌گرفته با وزارت نفت بنا شد 35 برج بزرگ در فاز 2 پالایشگاه نفت امام خمینی(ره) شازند نصب شود که در حال حاضر 8 برج نصب و به بهره‌برداری رسید و امیدواریم ظرف یک سال آینده مابقی برجها هم نصب شود.

بنا به گفته وی با بهره‌برداری از این تعداد برج بیش از نیمی از بنزین وارداتی به کشور توسط این پالایشگاه تأمین می‌شود.

 احمدی‌بیغش از برپایی نهضت آسفالت در سطح شهرستان شازند خبر داد و گفت: شهرستان شازند یکی از محروم‌ترین شهرستانهای استان مرکزی است که 70درصد جمعیت آن روستایی و 30درصد آن شهری است که 148 کیلومتر از راههای آن خاکی و روستایی است.

وی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته که اسفندماه سال 88 آغاز شده و با کمک رئیس جمهور یک بودجه به این طرح اختصاص یافته و بخشی از آسفالت این جاده‌ها به پایان رسیده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet