ایام محرم 1398
1389/02/11 09:06:00
سرویس کمیسیون ها
نماینده زنجان و طارم تاکید کرد:

توسعه عمران شهری در استان

**توسعه و عمران شهری مقوله مهمی است و تاکیدی که مدیریت استان بر روی این موضوع دارد تاکید درستی است.

جمشید انصاری نماینده مردم طارم و زنجان در گفتگو با هفته نامه «مردم نو» اظهار داشت: از کارهای خوبی که مدیریت ارشد استان در دستور کار خود قرار داد پرداختن ویژه به مقوله عمران شهری است.

وی با بیان اینکه توسعه عمران شهری در دو مقوله حائز اهمیت است گفت: یکی از این منظر که بخشی از فعالیت های عمرانی است که آثار و نتایج آن سریع تر مشخص شده و پیامدهای اقتصادی آن در زمینه ایجاد اشتغال و یا تغییر درآمدهای ذی نفعان زودتر نمود پیدا می کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: دیگر اینکه اگر اساسا این بخش از توسعه مغفول واقع شود می تواند لطمات جدی به بخش های دیگر توسعه وارد کند. به گونه ای که نمی توان در حوزه علم و فن آوری و یا صنعت منطقه ای را توسعه داد.

وی افزود: اگر مدیریت استان احساس می کند که برای توسعه منطقه ای حضور بیشتر سرمایه گذاران ضرورت دارد باید آنقدر جذابیت های حضور سرمایه گذار را افزایش دهد که در محاسبه سود و زیانی که وی برای خودش می کند آن جذابیت ها بخشی از هزینه های مازاد را جبران کند  و انگیزه داشته باشد که در آن منطقه سرمایه گذاری کند. 

وی یادآورشد که دولت وظیفه دارد با تعریف مشوق های خاص جذابیت های لازم را ایجاد کند.

انصاری با بیان اینکه سرمایه گذار خودش تصمیم می گیرد کجا سرمایه گذاری کند اظهار داشت:سرمایه گذار تمام پارامترهای اقتصادی را در نظر می گیرد و نهایتا به این نتیجه می رسد که آیا سرمایه گذاری در آن منطقه با وجود تمام محدودیت ها و مشوق ها مقرون به صرفه است یا خیر؟

نماینده مردم زنجان و طارم گفت: این تصور که به سرمایه گذار بگوییم کجا سرمایه گذاری کند تصور اقتصاد دولتی است.زیرا سرمایه گذار باید حساب سود و زیان خود را کند و با تصمیم گیری سرمایه گذاری کند.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: دولت می تواند بابت پرداخت وام برای ایجاد طرح های تولیدی،یارانه پرداخت کند یا زیرساخت های مورد نیاز توسعه صنعتی را برای سرمایه گذار مهیا کند. زیرا سرمایه گذار هنگامی که می خواهد فعالیتی را شروع کند به مجموعه امکانات و مشوق هایی که استان ها ارائه می دهند نگاه می کند.

وی در ادامه به وضعیت بودجه استان اشاره کرد و گفت: در بخش اعتبارات هزینه ای شاهد رشد خوبی هستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet