خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/02/12 08:13:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در جمع خبرنگاران:

افکار شهید مطهری الگوی بی بدیلی برای توسعه است

**رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توجه به افکار شهید مطهری در بحث توسعه، می تواند مجموعه سازمندی در پیشرفت وشکوفایی کشور ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "علی لاریجانی" روز یکشنبه پیش از ورود به صحن  علنی مجلس به مناسبت روز معلم در جمع خبرنگاران گفت: شایسته است اگر امروز در خصوص توسعه بومی صحبت می شود به افکار شهید مطهری مراجعه گردد. چرا که این مدل می تواند الگوی مناسب و بی بدیل در مسائل سیاسی، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگی باشد.

وی حرکت در راستای اندیشه های استاد شهید مطهری را معقول و مناسب دانست و در عین حال تاکید کرد: رجوع به این افکار باید در مقام عمل به صورت ژرف و عمیق باشد.

 رئیس مجلس در پاسخ به سوالی در خصوص رابطه معلمی و سیاست گفت: معلمی از شأن بالاتری نسبت به سیاست برخوردار است چرا که معلمی با روح و تقویت روح مرتبط است و سیاست به انتظام بخشیدن به امور.

وی جوهره کار معلمی را به دلیل اینکه موجب ایجاد حرکت رسیدن در روح مردم می شود نشانه جایگاه والای این قشر دانست و افزود: تحرک چون مقوله ای است که انسان همواره نیازمند آن است و معلمی مبدع این است، به همین دلیل معلمان کار پیامبری را انجام می دهند.

رئیس قوه مقننه درخصوص آشنایی با شهید مطهری گفت: آشنایی من با آثار این بزرگوار به سن 12 سالگی و کتاب عدل الهی که مقوله های جبر و اختیار در آن قرار داشت بازمی گردد اما موانست با ایشان از 16 سالگی به دلیل مسافرت هایی که به قم داشتند و با مرحوم پدرم آشنا بودند مرتبط می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet