خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/12 09:59:00
سرویس اقتصادی
منادی سفیدان عنوان کرد:

پیچیدگی‌های قضایی مانع مبارزه سریع با مفاسد اقتصادی

**منادی سفیدان گفت: پیچیدگی‌های قضایی اجازه مبارزه سریع با مفاسد اقتصادی در کوتاه‌مدت را سلب کرده است.

"علیرضا منادی‌سفیدان" در گفت‌وگو با ایسنا گفت: آسیب‌های اقتصادی از ناحیه حیف و میل است. مهم‌ترین سهم در این بخش متعلق به حیف است، اگر چه میل نیز ناپسند است.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه‌ مجلس، یکی از شیوه‌های مهار «حیف و میل» را هدفمندسازی یارانه‌ها دانست و اظهار کرد: در باب «حیف‌ها» طرح تحول اقتصادی و هدفمندسازی یارانه‌ها و در باب «میل‌ها» باید با تخلفات و سوءاستفاده‌ها مبارزه‌ جدی شود. هر چند که در آغاز راهیم ولی پیچیدگی‌های قضایی اجازه‌ جمع کردن موضوع در کوتاه‌مدت را نمی‌دهد.

نماینده‌ مردم تبریز در خانه ملت، با تاکید بر این‌که هیچ مسوولی جرات مخالفت با مفاسد اقتصادی را ندارد، گفت: بحث سر نحوه‌ برخورد با مفاسد است. به طور مثال برخی افراد با استفاده از رانت‌های اطلاعاتی، سیاسی یا مالی، کارخانه‌ای با یک دهم یا یک پنجم تسهیلات دریافتی احداث و ده‌ها نفر را شاغل کرده است. حال که مفسد اقتصادی بودن این فرد محرز شده است ولی به دلیل بیکار نشدن نیروهای این بنگاه اقتصادی، از پلمپ و تعطیلی آن جلوگیری می‌شود. مگر این‌که دولت وارد موضوع شده و مدیر خاطی را به سزای عملش برساند و اشتغال موجود را حفظ کند.

وی افزود: حتی عده‌ای تسهیلات دریافتی را به خارج از کشور منتقل کرده‌اند و دستگاه قضایی نمی‌تواند به آنها دست بزند، چرا که ممکن است تهدید به بازنگرداندن تسهیلات کنند؛ لذا باید جلوی این کارها از این پس گرفته شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet