ایام محرم 1398
1389/02/12 10:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حیات مقدم:

تخصصی نبودن اعضا از آسیب‌های شورا است

**نماینده مردم ماهشهر، هندیجان و امیدیه در مجلس شورای اسلامی گفت: شوراها نهادی مردمی و از دستاوردهای انقلاب هستند که می‌توانند به عنوان یکی از نهادهای موثر همکار دولت و همیار مجلس باشند.

خلیل حیات‌مقدم در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: نهاد مدنی و مردمی شورا از دست‌آوردهای مهم انقلاب است و این نهاد می‌تواند منشاء خدمات بسیاری برای نظام باشد.

وی افزود: شورا نهاد موثری است و به عنوان مجلس محلی می‌تواند در آبادانی شهرها دولت را یاری کرده و همکار دولت و همیار مجلس باشد.

حیات‌مقدم تصریح کرد: در طول یک دهه فعالیت شوراها، اعضای این نهاد در برخی مواقع به حاشیه رفته‌اند و وارد مسایل سیاسی شده‌اند. این مسایل موجب شده آن‌گونه که باید از ظرفیت شوراها استفاده نشود.

وی خاطرنشان کرد: لازم است در زمینه عملکرد شوراها ظرفیت‌سازی شده و در برخی موارد نیز قانون شوراها اصلاح شود تا از ظرفیت شوراها بیش از این استفاده شود.

نماینده مردم ماهشهر، هندیجان و امیدیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: البته باید به این نکته نیز توجه داشت که شوراها در طول فعالیت خود منشاء خدمات خوبی نیز بوده‌اند و این نهاد می‌تواند یار و یاور دولت باشد.

حیات‌مقدم گفت: یکی از آسیب‌هایی که در شورا وجود دارد تخصصی نبودن اعضای شورا است و لازم است در این زمینه قانون اصلاح شود.

وی افزود: شورایی که در بخش، روستا، شهر و استان‌ها تشکیل می‌شود، وظایف مشخص دارد و اعضای شورا نیز باید در زمینه وظایف شورا تخصص داشته و در بخش‌های مربوطه کارشناس باشند.

نماینده مردم ماهشهر، هندیجان و امیدیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمینه فعالیت شورا روان‌شناسی و یا آسیب‌شناسی اجتماعی نیست، بلکه فعالیت شورا در زمینه عمرانی و بهداشت شهری است و اعضای شورا نیز باید در این موارد خبره باشند.

حیات‌مقدم خاطرنشان کرد: لازم است در نحوه انتخاب و چینش اعضای شورا تغییراتی در قانون اعمال شود تا سطح تخصصی اعضای شورا افزایش یابد و شرایط به گونه‌ای نباشد که سطح تخصصی اعضای شورا از شهردار کمتر باشد.

وی افزود: همچنین در انتخاب اعضا شورا نیز باید لیاقت و تخصص مدنظر باشد، نه مسایل قومیتی.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet