هدر اصلی
1389/02/12 12:06:00
سرویس صحن
پزشکیان در نطق میان دستور:

بیکاری، بی عدالتی و محرومیت واقعیت جامعه است

**نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها راه رسیدن به سند چشم انداز توسعه ایجاد وحدت و همگرایی در میان ملت و همه گروه ها خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مسعود پزشکیان روز یکشنبه در سخنرانی میان دستور گفت: واقعیت جامعه این است که بیکاری، بی عدالتی و محرومیت در جامعه به شدت به چشم می خورد.

وی خاطرنشان کرد: در مناطق محروم دانش آموزانی که در کلاسهای درس با آن شرایط بد درس می خوانند از لحاظ امکانات در وضعیت همسانی با مناطق دیگر برخوردار نیستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مردم در بیمارستان ها با مشکلات عدیده ای مواجهند که لازم است دولت هر چه سریعتر نسبت به آن راه چاره ای بیندیشد.

پزشکیان خاطرنشان کرد: برای اینکه جواب بیکاری، بی عدالتی را بدهیم و آنها را رفع کنیم باید علم و دانش داشته باشیم، علمی که با عمل توأم باشد و انصاف و عدالت در جامعه حکمفرما باشد.

وی به قرائت بخشهایی از نهج البلاغه پرداخت و افزود: اما علی (ع) به امام حسن و امام حسین (ع) آنها را به تقوا سفارش داده اند، و خطا را اسب وحشی دانستند.

این نماینده مجلس یادآور شد: امام علی (ع) با تاکید بر «انجام ندادن خطا» دارند و بر این موضوع بسیار توجه فرموده اند در عین حال به تقوا و نظم توصیه می کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر به دنبال ولایت هستیم باید در پی وحدت باشیم و بجای پرونده سازی خودمان را ملامت کنیم.

وزیر سابق بهداشت گفت بحث کنترل جمعیت موضوعی بسیار اساسی و مهم است اگر توانستیم برای جمعیت موجود کار، اشتغال، رفع محرومیت، امکانات فراهم کنیم و مانع از بروز ناهنجاری در جامعه مانند اعتیاد و طلاق و... شویم آنگاه می توانیم سخن از جمعیت 200 ـ 100 میلیونی بزنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet