آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حیدری خواستار شد

بررسی برخوردهای نامناسب قضات با مراجعان در کمیسیون اصل 90

سرویس صحن
**نماینده اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی نسبت به برخورد نامناسب برخی قضات با مراجعه کنندگانشان انتقاد کرد.
یکشنبه 12 اردیبهشت 1389 ساعت 12:35

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "نورالله حیدری" در جلسه علنی روز یکشنبه طی یک اخطار قانون اساسی گفت: متاسفانه برخی قضات با مراجعه کنندگان برای رسیدگی و پیگیری پرونده هایشان برخورد مناسبی ندارند.

وی بابیان اینکه ما ناگزیر هستیم این موارد را به کمیسیون اصل 90 ارجاع دهیم، یادآور شد: این کمیسیون با توجه به جایگاهی که براساس اصل مترقی 90 در قانون اساسی برای آن در نظر گرفته شده است، باید در صورتی که شکایتی از طرز کار قوا به آن ارجاع شد تا حصول نتیجه نهایی پیگیری کند.

حیدری اظهار داشت: انتظار این است که کمیسیون اصل 90 صرفا به گزارش دستگاه قضایی اکتفا نکنند تا مردم احساس کنند مطالبات آنها از سوی این کمیسیون پیگیری می شود.

"محمدرضا باهنر" که ریاست جلسه علنی امروز را بر عهده داشت در پاسخ به اخطار این نماینده خاطرنشان ساخت: کمیسیون اصل 90 وظیفه بررسی به شکایاتی را دارد که به طرز کار سه قوه برمی گردد و بر این اساس نمی تواند وارد پرونده های جزیی و قضایی شود.

وی افزود: انتظار شما هم طبیعتا این است که کمیسیون اصل 90 موضوع را پیگیری کنند و انشاءالله قوه قضاییه هم همکاری خواهد کرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000