هدر موبایل
1389/02/12 12:08:00
سرویس بین الملل
بروجردی:

اظهارات مسئولان اماراتی به تحریک انگلیس بوده است

**رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: اظهارات اخیر مسئولان اماراتی در مورد جزایر سه گانه ایرانی تحت تحریک انگلیس بوده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علاءالدین بروجردی" در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه درجمع خبرنگاران پارلمانی با اشاره به ادعاهای اخیر مسئولان اماراتی درباره جزایر سه‌گانه ایرانی، خاطرنشان کرد: همه کسانی که با منطقه آشنا هستند به خوبی این واقعیت را می‌دانند که جزایر سه‌گانه ایرانی قبل از اینکه کشوری به نام امارات متحده عربی در جغرافیای سیاسی منطقه متولد شود، بخش لاینفکی از خاک کشورمان و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی متذکر شد:‌ اظهارات اخیر مسئولان اماراتی تحت تحریک انگلیس بوده است چرا که این کشور با سابقه حضور طولانی که در خلیج فارس داشته و در هر کجای دنیا از جمله شبه قاره در مورد مسئله کشمیر همواره به وجود آورنده مشکل برای ایجاد اختلاف در آن منطقه بوده‌است.

بروجردی تصریح کرد: امارات به خوبی می‌داند که جزایر سه‌گانه بخشی جداناپذیر از خاک جمهوری اسلامی ایران است و اگر در مورد جزیره ابوموسی هم سوءتفاهمی وجود دارد ایران بارها اعلام کرده است که در مورد سوء‌ تفاهمات آماده صحبت است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: ما به امارات بخصوص وزیر امور خارجه این کشور که سخنگوی سیاست خارجی امارات هست، نصیحت می‌کنیم که تحت تاثیر سیاست‌های بیگانگان در منطقه خلیج فارس قرار نگرفته و شرایطی ایجاد نکند که منطقه خاورمیانه که به عنوان منطقه حساس در جهان مطرح است، جایگاهی برای دخالت نیروهای بیگانه باشد.

وی با تاکید بر اینکه سیاست ایران در قبال کشورهای همسایه و در منطقه خلیج فارس صلح، دوستی و داشتن رابطه خوب است و این سیاستی دائمی است، اظهار داشت: اظهارات وزیر خارجه امارات هم هیچ تغییری در واقعیت‌ها ایجاد نخواهد کرد.

بروجردی همچنین سفر رئیس‌جمهور به نیویورک را بسیار خوبی برای دفاع از حق ملی کشورمان و همه کشورهایی که عضو معاهده مهم ان پی تی هستند، دانست.

وی تصریح کرد: کشورها این حق را دارند که دارای توانمندی فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای باشند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی متذکر شد: تعدادی از کشورها از جمله آمریکا بر اساس سیاست‌های انحصارگرایانه خود علاقه‌مند نیستند که ماده 4 عهدنامه ان پی تی که حق همه اعضا را برای بهرهمندی از انرپی صلح آمیز هسته ای به رسمیت می شناسد، اجرا کنند.

وی افزود: این در شرایطی است که آنها از ماده 6 که کاهش تسلیحات هسته‌ای است، نیز تخلف کرده و آن را اجرا نمی‌کنند.

بروجردی تاکید کرد: این اجلاس فرصت مناسبی است برای افشای تخلفات کشورهایی همانند آمریکا و رژیم صهیونیستی، البته حضور در این اجلاس می‌تواند فرصت خوبی هم برای دفاع از حق ملی کشورمان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet