هدر موبایل
1389/02/12 12:04:00
سرویس صحن
عضو کمیسیون انرژی در نطق میان دستور:

اساسنامه شرکت نفت ارائه نشود، کمیسیون اقدام می‌کند

**عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر وزارت نفت تا پایان تیرماه اساسنامه شرکت‌های نفت، گاز و پتروشیمی را به مجلس ارائه نکند، کمیسیون انرژی خود اساسنامه را نهایی کرده و تقدیم مجلس می‌کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدموید حسینی صدر" نطق میان دستور جلسه علنی روز یکشنبه گفت: در ابتدا به 4 روز مهم که در تقویم ذکر شده اشاره می‌کنم که سالروز شهادت حضرت زهرا یکی از این ایام است که این ایام را به تمام مردم کشور تسلیت عرض می‌کنم.

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: 9 اردیبهشت روز شوراها است و در این راستا از تلاش‌های صادقانه اعضای محترم شوراها در سراسر کشور به خصوص در شهرستان خوی تشکر می‌نمایم.

حسینی صدر با اشاره به روز جهانی کارگر اظهار داشت: ما مدیون کارگران هستیم و در این راستا از میان انبوه مشکلات کارگران به یکی از نکات آن اشاره می‌کنم، روش به کارگیری کارگران در شرکت‌های خدماتی به طور آشکار اجحاف در حق کارگران است و محل سوء استفاده کارگزاران است، چرا که کارگزار علاوه بر درصد مصوب مبالغ دیگری را هم از کارگر اخذ می‌کند و یا از کارگران قرار دادهای سفید امضاء اخذ می‌نماید.

نماینده مردم خوی در ادامه به سالروز شهادت استاد مطهری اشاره کرد و یادآور شد: به تعبیر حضرت امام (ره) تمام نوشته‌های این شهید روشن ضمیر مفید و راهگشا است و عنوان روز معلم برای روز شهادت ایشان بسیار مناسب است.

وی افزود: یقین دارم راه حل بسیاری از مشکلات کنونی کشور در دست معلمان است و در این راستا باید در جهت رفع مشکلات معیشتی و رفاهی معلمان تلاش کنیم.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنانش از اقدامات وزیر آموزش و پرورش در راستای رفع مشکلات معلمان تقدیر و ابراز امیدواری کرد با عنایت مجلس در جهت استخدام معلمان حق‌التدریس بتوانیم گام مفیدی برای آموزش و پرورش بردشته شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با متذکر شدن این که وزارت نفت موظف است در پایان تیر ماه اساسنامه شرکت نفت را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند، تصریح کرد: در غیر این صورت کمیسیون انرژی خود اساسنامه را نهایی کرده و تقدیم مجلس می‌کند.

حسینی صدر در بخش دیگری از نطق میان دستور خود با اشاره به مبارزه با مفاسد اقتصادی از قوه قضائیه و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی خواست تا حساب بدهکاران ریز را از حساب افراد دانه درشت جدا کند و حساب افرادی که وام‌های کلان اخذ کرده‌اند و به دولت بدهکاراند را با افرادی که حساب‌های خرد دارند جدا نماید.

وی تاکید کرد: رانتی که در حوزه واردات وجود دارد باید حذف شود و امکانات واردات برای همه فراهم شود چرا که در حال حاضر انحصار واردات برخی کالاها در دست عده‌ای قلیل است که ثروت‌های باد آورده و بی حد و نصاب دارد که از جمله آن می‌توان به بحث واردات کشنده سیگار، برخی از نیازمندی‌های وزارت نفت، لوازم خانگی و برخی اقلام میوه که در انحصار اشخاصی خاص قرار دارند اشاره کرد.

این نماینده مجلس خاطرنشان ساخت: مردم از دولت پاک دست احمدی‌نژاد و قوه قضائیه درستکار و نیروهای مختص وزارت اطلاعات می‌خواهند که به موضوعات یاد شده رسیدگی کنند.

وی همچنین با تاکید بر انتقال سریع آب دریای خزر به دریاچه ارومیه، اظهار داشت: این مسئله می‌تواند کل شمال غرب کشور را آباد کند.

نماینده مردم خوی سفر دولت به استان آذربایجان غربی را پر برکت دانست و اظهار داشت: سرعت عمل بخشیدن به نیروگاه خوی در حال حاضر مورد نیاز کشور است و همچنین از وزارت صنایع می‌خواهم در اعطای وام به طرح‌های نیمه تمام عادلانه رفتار کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet