هدر موبایل
1389/02/12 11:53:00
سرویس صحن
نجفی در نطق میان دستور:

نقشه راهی برای توسعه عدالت‌محور ترسیم شود

**نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای توسعه پایدار و موزون باید از منابع دولتی نقشه راهی برای توسعه عدالت‌محور ترسیم شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "یوسف نجفی" ناطق میان دستور جلسه علنی روز یکشنبه با اشاره به سالروز گرامیداشت روز معلم، گفت: نقش معلم در عزتمندی کشور و توسعه فکری بسیار مهم و محوری است و توجه به مسائل آموزش و پرورش حداقل انتظاری است که از مسئولان اجرایی کشور می‌رود.

وی با تاکید بر اینکه عدالت از منظر سیاسی به معنای توزیع عادلانه ثروت و قدرت برای توسعه پایدار در کشور است، گفت: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نگاه عادلانه‌ای به تمام مناطق کشور دارد و در این جهت بر رفع تبعیض در بخش‌های مختلف تاکید می‌کند ولی شاهد هستیم که با گذشت 31 سال از پیروزی انقلاب اسلامی اصول 3، 15، 24، 30 و 31 از قانون اساسی به صورت کامل اجرا نمی‌شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه 70 درصد از سهم صنعت را کلانشهرهای کشور در دست دارند، گفت: این مسئله مصداق تبعیض ناروا در کشور است که باید برای آن چاره‌ای اندیشید.

نجفی گفت: در مراغه به عنوان بزرگترین شهر آذربایجان شرقی و عجب شیر تاکنون هیچ گونه سرمایه‌گذاری دولتی در راستای توزیع عادلانه ثروت و قدرت در کشور صورت نگرفته است و ما از رئیس‌جمهور می‌خواهیم که برای توسعه پایدار و موزون از منابع دولتی نقشه راهی برای توسعه عدالت‌محور ترسیم کنند.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر به خبر احداث کارخانه تولید کاغذ در شهر متبوعش اشاره کرد و گفت: خبر احداث این کارخانه بارقه امیدی در دل مردم قدرشناس مراغه ایجاد نمود و شاید هم بر اساس این امید 13 سال منتظر راه‌اندازی کارخانه فوق هستند ولی از سال 83 تا کنون کارخانه کاغذ با 3 درصد ظرفیت خود به کار مشغول است.

نجفی اضافه کرد: کارخانه کاغذ با توجه به قدمت 55 ساله دستگاه‌ و نصب غیرفنی آنها مشمول ماده 141 قانون تجارت شده است و باید در این جهت فکری اندیشید زیرا کارگران به این امید وارد کارخانه شده‌ و برای زندگی خود برنامه‌ریزی کرده‌اند و این موضوع صحیح نیست که تاوان بی‌مسئولیتی برخی دیگر را بپردازند.

این نماینده مجلس اخراج کارگران را ناعادلانه توصیف کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه روز یکشنبه 5/ 2/ 1389 بر اثر ترکیدن منبع کربنات سدیم خسارات سنگینی برای روستاییان بوجود آمده، با تاکید بر جبران خسارت روستائیان از مسئولین استانی خواست برای تکمیل پساب کارخانه بیش از این تعلل نکنند.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر همچنین احداث آزاد راه مراغه، دوبانده شدن جاده‌ها، تکمیل روشنایی، تبدیل راه‌آهن مراغه به اداره کل و اتمام ورزشگاه مراغه را خواستار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet