هدر موبایل
1389/02/12 15:31:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوثری:

آمریکا از منطق و استدلال ایران وحشت دارد

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی می گوید آمریکا از منطقی و مستدل بودن مواضع ایران در خصوص پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای وحشت دارد.

اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی این موضوع را روز یکشنبه در حاشیه نخستین همایش بزرگداشت شهدای ترور کارگری در گفت و گو با ایرنا بیان کرد.

وی افزود :‌ آمریکایی ها در حالی از رفتار و درخواست های منطقی و مستدل ایران واهمه دارند که خود دم از دموکراسی می زنند اما به گونه ای دیگر عمل می کنند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کنفرانس بازنگری پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای موسوم به این پی تی در نیویورک تصریح کرد: اصل بازنگری و به روز کردن قوانین خوب است اما اجرای مفاد معاهده کنونی از بازنگری مهم تر است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون کشورهای دارنده تسلیحات هسته ای به بند 6 این معاهده عمل نکرده اند، گفت: همه جهانیان می دانند که چه کشورهایی دارای بمب اتمی بوده و کدام کشور از اینگونه بمب ها علیه کشور دیگری استفاده کرده است لذا کشورهای دارنده تسلیحات باید مطابق بند 6 این معاهده به سمت خلع سلاح کامل بروند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در کنفرانس بازنگری NPT باید به گونه ای عمل شود که کشورهای دارنده تسلیحات اتمی به سمت خلع سلاح بروند و کشورهایی که قصد دارند تا از فنآوری هسته ای به صورت صلح آمیز استفاده کنند، از کمک های آژانس بین المللی انرژی اتمی برخوردار شوند.

شایان ذکر است هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا در اقدامی پیشگیرانه از محمود احمدی نژاد رییس جمهوری کشورمان خواسته است تا در زمان حضورش در کنفرانس بازنگری در پیمان ان پی تی در نیویورک از موضع گیری در رابطه با برنامه های هسته ای آمریکا اجتناب کند.

کوثری همچنین در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که چرا رییس جمهوری ایران تنها رییس دولتی است که در این کنفرانس شرکت می کند و سایر کشورها در سطح وزیر امور خارجه شرکت کرده اند، اظهار داشت: این امر نشان دهنده اهمیت و حساسیت موضوع از سوی دولت جمهوری اسلامی است.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما امیدواریم در این کنفرانس بند چهارکه بر حق مسلم کشورها در برخورداری از انرژی هسته ای تاکید دارد، تقویت شود و کشورهای دارنده تسلیحات نیز بند 6 این معاهده را اجرایی کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet