خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/02/12 16:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سروری:

ایران برای بازنگری معاهده ان.پی.تی طرح های منطقی دارد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:جمهوری اسلامی ایران طرح‌ها و برنامه‌های منطقی و مناسبی در موضوع هسته‌ای و ضرورت بازنگری معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای دارد.

 پرویز سروری روز یکشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا، هدف از شرکت محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهوری در کنفرانس بین‌المللی بازنگری ان.پی.تی در نیویورک را ضرورت نابودی و محو انحصار کشورهای غربی در استفاده از فناوری هسته‌ای و دستیابی همه کشورها به این انرژی بیان کرد.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون کشورهای غربی دستیابی ایران به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را با عنوان تهدید جامعه بشری مطرح می‌کنند. این در حالی است که خود آنها صاحب سلاح هسته‌ای هستند.
نماینده تهران در مجلس،ادامه داد: آنها با طرح موضوع‌های انحرافی تلاش می کنند کشورهای دیگر را دستیابی به این انرژی محروم کنند.
سروری یادآور شد: کشورهای فاقد فناوری هسته‌ای نیز به دنبال این هستند تا قدرت صاحبان سلاح اتمی را که از معاهده ان.پی.تی به عنوان ابزار استفاده می‌کنند، محدود و امکان استفاده از این فناوری را برای همه کشورها فراهم کنند.
نماینده تهران در مجلس، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران بر نابودی سلاح‌های اتمی برخی کشورهای دارنده این سلاح و افزایش ظرفیت استفاده صلح‌آمیز از انرژی صلح آمیز هسته ای تاکید دارد.
عضو فراکسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس،افزود: کشورهای غربی به همین دلیل نسبت به شرکت جمهوی اسلامی ایران در کنفرانس بازنگری ان.پی.تی حساسیت دارند، چرا که می‌دانند ایران در موضوع هسته‌ای طرح‌ها و برنامه‌های منطقی را دارد.
سروری همچنین به حمایت کشورهای عضو جنبش عدم تعهد از ایران در موضوع هسته‌ای تاکید کرد و گفت: هم‌اکنون تقابل جدی بین کشورهای فاقد فناوری هسته‌ای با کشورهای دارای سلاح اتمی به وجود آمده است.
وی خاطرنشان کرد: همه کشورها منطق جمهوری اسلامی ایران را در ضرورت استفاده از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای قبول دارند، اگرچه آمریکایی‌ها از زبان زور، تهدید و تطمیع علیه ایران استفاده می‌کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet