خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/02/12 16:19:00
سرویس اقتصادی
نماینده شهرکرد:

خصوصی سازی‌ها واقعی نیست

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: روند فعلی واگذاری واحدهای تولیدی به بخش خصوصی، خصوصی سازی واقعی نیست.

نصرالله ترابی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به سوالی درخصوص نحوه واگذاری واحدها و شرکت های دولتی در راستای اجرای قانون اصل 44 قانون اساسی که اخیرا مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران از نحوه اجرای این قانون  ابراز گلایه کرده بودند، افزود: اخیرا در برخی واگذاری ها ما شاهد هستیم افرادی با نفوذ در دولت سعی می کنند با استفاده از رانت به جای خصوص سازی واقعی، کارگران را اخراج کرده و زمین و تاسیسات آنرا بفروشند.

وی با اشاره به نقش نظارتی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مجلس باید برای جلوگیری از این اقدام که منجر به دور زدن قانون می شود از اهرم نظارتی خود استفاده کند.

نماینده مردم شهرکرد با اعلام اینکه خصوصی سازی واقعی الان در کشور انجام نمی شود، خاطرنشان کرد: عمدتا خصوصی سازی های انجام شده، شبه دولتی است و آنطور که باید و شاید، انجام نمی شود.

وی با بیان اینکه در خصوصی سازی باید مدیریت به بخش خصوصی واگذار شود تا رقابت صورت گیرد، تصریح کرد: متاسفانه الان به جای واگذاری مدیریت دولتی امکانات واگذار می شود و مدیریت آن همچنان دولتی باقی می ماند.

ترابی افزود: به همین دلیل چون مدیریت دولتی و  امکانات غیردولتی است، امکان نظارت مجلس به شکل مطلوب به روند واگذاری ها وجود ندارد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet