هدر موبایل
1389/02/12 16:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جهانگیرزاده:

ایران به نیابت از کشورهای متعهد به اجرای قوانین در کنفرانس نیویورک شرکت می‌کند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران به نیابت از کشورهای متعهد به اجرای قوانین دارنده فناوری صلح آمیز هسته‌ای در کنفرانس نیویورک شرکت می‌کند.

 جواد جهانگیرزاده روز یکشنبه در گفت وگو ایرنا با تاکید بر این که معاهده منع گسترش سلاح هسته‌ای (ان.پی.تی) در شرایط کنونی جهان کارآمدی خود را از دست داده‌ است، افزود: اگر این معاهده موثر بود شاهد وجود زرادخانه‌های متعدد اتمی در دنیا نبودیم که صلح امنیت جهانی را به مخاطره اندازد.
وی یادآور شد: مواد 4 و 6 معاهده ان.پی.تی اختیارات و سوء استفاده‌های برخی از کشورها در استفاده از انرژی هسته‌ای را محدود می‌کند.
نماینده ارومیه در مجلس،تصریح کرد: یکی از بندهای این معاهده تاکید دارد که باید به کشورهایی که علاقمند به بهره‌برداری از انرژی اتمی هستند کمک کرد اما این بند مورد پذیرش برخی از کشورهای غربی نیست.
جهانگیرزاده یادآور شد: در شرایط امروز جهانی، حتی اگر به معاهده ان.پی.تی به درستی عمل می‌شد، شاهد وجود زرادخانه‌های اتمی و برخی انحصار طلبی‌ها نبودیم.
وی افزود: امروز نه تنها به این معاهده توجه نمی‌شود بلکه روز به روز ضعیف‌تر نیز می‌شود. تضعیف ان.پی.تی برای امنیت جهانی نگران کننده است.
این نماینده مجلس به برخی کارشکنی ها نسبت به شرکت رییس جمهوری ایران در کنفرانس بین المللی بازنگری ان.پی.تی اشاره کرد و اظهار داشت: در این کنفرانس هر اقدامی که بتواند به تامین امنیت جهانی و خلع سلاح هسته‌ای کمک کند، موثر و ارزشمند است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به نیابت از همه کشورهای متعهد به اجرای قوانین، دارنده فناوری صلح آمیز هسته‌ای در این کنفرانس شرکت می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet