ایام محرم 1398
1389/02/12 18:35:00
سرویس اقتصادی
نماینده مردم زنجان:

امکان به صفر رساندن فشار هدفمند کردن یارانه ها وجود ندارد

**نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی امکان به صفر رساندن فشار حاصل از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها به قشر های متوسط به پایین جامعه را محال دانست.

"جمشید انصاری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اعلام اینکه اگر اینگونه باشد نمی توان نام آنرا طرح تحول اقتصادی گذاشت، افزود: مطمئنا اجرای هر طرح تحولی پیامدهای منفی نیز در بر دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این پرسش که اجرای قانون هدفمندی یارانه ها چه تاثیری برزندگی قشر کارگر و ضعیف جامعه خواهد گذاشت، گفت: با اجرای این قانون قطعا یک موج گرانی در کشور شاهد خواهیم بود که این موج گرانی بیشتر این طبقات را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی افزود: البته در قانون هدفمند کردن یارانه ها برای جبران بخشی از تاثیرات حاصل از اجرای این قانون، برای قشرهای ضعیف تمهیداتی اندیشیده شده است.

انصاری در پاسخ به این پرسش که آیا تمهیدات اندیشیده شده برای اجرای این طرح می تواند پیامدهای منفی آنرا جبران کند، خاطرنشان کرد: علی رغم پیش بینی هایی که برای ارائه کمک های نقدی به مردم شده، این کمک ها نمی تواند همه پیامدهای منفی ناشی از اجرای هدفمند سازی یارانه ها را پوشش داده و فشارها به مردم را به صفر برساند.

وی به افزایش قیمت حامل های انرژی پس از اجرای این قانون اشاره کردو گفت: اگر قیمت حامل های انرژی 100 واحد افزایش یابد، 50 درصد درآمدهای حاصل از این افزایش، میان مردم توزیع خواهد شد.

انصاری افزود: بنابراین مردم مجبورند بخشی از پیامدهای حاصل از اجرای هدفمندی یارانه ها را با اقداماتی همچون صرفه جویی تحمل کنند و بخشی دیگر را دولت از طریق کمک های نقدی جبران خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet