خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/02/12 19:17:00
سرویس کمیسیون ها
حسینی از جلسه کمیسیون انرژی خبر داد

تصویب اختصاص یک درصد از درآمد حاصل از فروش نفت به مناطق نفت‌خیز و محروم

**سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: اختصاص طرح یک درصد درآمد حاصل از فروش نفت به مناطق انرژی خیز و محروم و اصلاح اساسنامه سازمان برق در کمیسیون انرژی مجلس مصوب شد.

سید عماد حسینی نماینده قروه در مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز کمیسیون مجلس، گفت: طرح اختصاص یک درصد درآمد حاصل از نفت، گاز طبیعی، طلا، مس، روی، سنگ آهن و سرب برای مناطق انرژی خیز و مناطق محروم در دستور کار این کمیسیون قرار داشت که پس از بحث و بررسی فراوان به تصویب این کمیسیون رسید.

وی افزود: براساس این مصوبه نصف درآمد حاصل از یک درصد به مناطق محروم و نصف دیگر به مناطق انرژی خیز اختصاص می یابد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اصلاح اساسنامه سازمان برق در این کمیسیون مصوب شد، گفت: دولت در لایحه ای خواستار اصلاح مواد 18، 24، 25 این اساسنامه شد که در جلسه امروز کمیسیون این موضوع مطرح و مصوب شد که براساس آن ضمن رعایت حریم ها در حوزه برق، انتقال و توزیع آن، هرگونه تغییر کاربری در حریم های مذکور ممنوع شد.

حسینی با بیان اینکه در ادامه این جلسه عملکرد وزارت نیرو در حوزه برق برنامه چهارم مورد بررسی قرار گرفت گفت: مسئولان وزارت نیرو در این جلسه گزارشی ارائه کردند و در این جلسه تاکید شد که در برنامه چهارم این وزارتخانه نسبت به احداث نیروگاههای برق آبی، تجدیدپذیر و برق هسته ای عقب بوده؛ اما در سایر موارد از برنامه چهارم کاهش محسوسی نداشته است.

وی اضافه کرد: از مسئولان وزارت نیرو خواسته شد تا هرگونه پیشنهاد برای درج در برنامه چهارم را ارائه کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet